bugün

her sevgili en azından bir kere sölemiştir. uzun sürmez böle söz verenlerin sevgisi. bırakırlar.sallamamak lazımdır. *
kesinlikle yalan olduğu anlaşılmış yalan.
ne olursa olsun insanın inanmak istediği yalanlardır.
aşkım, canım, bitanem, vs. dedikten 1 gün sonra bırakabilen sevgilinin palavrası. *
kendi bırakma ihtimalini bırakıp beni bırakma diyen kişinin heycan bitti artık dediği an suratına vurulası yerden yere çarpılası sözcük grubu.*
soru işaretleriylede yerleşse beyninde o an inanılan yalandır, başka çaren yoktur belkide kendini mutlu hissetmen gerekir.
Durduk yere söylendiği vakit insanı kıllandıracak bir söz .
(bkz: kıllanmak)
bunu diyen sevgili bırakmadan bir an önce bırakılmalıdır.
soyledigi vakit kendinin de inandigi sozdur zira o an itibariyle paçasindan kalpler dökülür, gitmeye kalkistiginda da agzina yuzune sokmamak ve hatta gecmis zamanda soylenenlerin "gecmis" oldugunu kabullenmek gerekir. yine de boyle buyuk laflar etmeye luzum yoktur.
ertesi gün aniden bırakabilir sonra aptal gibi etrafa ama ama ama... saçarak bakabilirsiniz şaşırmayın.
yalan değildir... bu sadece aşktır, sevmektir.
"yersen" durumunu betimler.
"külliyen yalan" olan şeydir...
herkes birgün gider çünkü...
birakmadan onceki erkisinin son yalanidir.
ben külyutarım hatta kül yutmak isterim deyip inanılan yalandır.
sevgiliye karşı duygular değişmeden önce onu ne kadar sevdiğinin bir göstergesi olarak sarfedilmiş söler bütünüdür. yalan söylemiş olmak için söylenmemiştir fakat duygular değiştiğinde yalan olmuş cümledir.
yalan olduğu herkes tarafından bilinmesine rağmen söylediğinde veya duyulduğunda dünyanın en gerçek ve en güzel cümlesi olarak algılanan cümledir.
(bkz: palavra)
geleceğe ipotek koymak çabasıdır, nafiledir, anlamsızdır.
uzvum dan asagı kasımpaşa denilebilir olayın gercekleşmesi durumunda.
sözü tutulamayan bir tür söz verme çeşididir. neye güvenerek böyle bir cümle kurulduğu bilinmez. ya alışkanlıktan ya da içgüdüsel olarak söylenir.
"ya benden önce ölürsen" diyerek sevgilinin yüzüne vurulacak yalandır.

bırakmak lazım böyle boş kelamları. sevelim sevilelim, ama uçmadan evladım.
huseyin karadayı feat. ferhat gocer.

(bkz: yalan)

http://www.youtube.com/watch?v=RfG80XaOPvQ
kimi zaman inanmak istediğimiz yalanların başında gelir. fakat öyle anlar olur ki, bunu söyleyen sevgili kendi kazdığı kuyuya düşer. çünkü sizi bırakıp gitmesini beklemektesinizdir.

hani bir gün olur ya, gitmesini istersin. ama sen gidemezsin. belki kırmak istemediğinden, belki de 'bitirmeyi' beceremediğinden. işte bu günlerde sevgilinin 'seni asla bırakmayacağım' demesi, iyice yorar insanı. bir yanda bırakamamanın, bir yanda 'bırakılmamanın' sıkıntısı. sürüklenip gidersin.
bazen insanın böyle yalanlara ihtiyacı vardır. yalandan da olsa seni seviyorum de der gibi.
güncel Önemli Başlıklar