1. 1.
  sevgiliyi öpen dudaklarda, sardığın kollarda, her hattını unutmamak için vücudunda dolaştırdığın ellerinde kalan kokudur. büyüdür, içine çektiğinde, huzurdur. duyulan en büyük özlemdir.

  hiçbir şeye benzemeyen bir duygudur. duyduğunda yanında hissedersin. 'keşke çekilen bir fotograf gibi saklayabilsem' dersin. bazen ağlatır, bazen güldürür.

  parfüm sıksın istemez, teninin kokusunu almak için türlü bahaneler üretirsin. yanındayken özlersin. koklamaya doyamazsın. öyle sinmiştir ki üzerine bazen o gibi koktuğunu sanırsın.

  ona duyulan bağımlılıktır, aşktır, burnunda tütendir olmadığında verilen bir cezadır. bir gün başka tenlerde dolaşmasından korktuğundur.

  ondan ayrıldığında kokusuyla teselli edersin kendini. ellerini yıkamaya kıyamaz, onu koklayarak uyumak istersin. en son iyi geceler sevgilim deyip gözlerini kaparsın.
  18 ... nadiren de olsa severim
 2. 2.
  giyilmiş gömleği , yıkamadan saklamak ve o yokken koklamaktır .
  3 -1 ... akilluslu
 3. 3.
  bi şişenin içinde değil ki. üstümüze başımıza sürelim.
  3 ... thug life nigga
 4. 4.
  (bkz: sevgilinin kukusunu özlemek)

  (bkz: serbest çağrışım)

  (bkz: yaran yanlış okumalar)
  7 -4 ... varakvurak
 5. 5.
  daha sık duş yapan yeni partnerle kolayca aşılacak sıkıntı.
  2 -1 ... darius ve krezus
 6. 6.
  (bkz: deli saçması)gerçek dünyaya gözlerini aç artık sevgili kokusuymuş..şimdi her şeyden önce kokusuna ihtiyaç duyduğun adam yanında değildir yanımda olmayanı ne yapayım gurbette felansa uzaklardaaysa hani arar sorarım cannıım nasılsın diye koklamak niye. *
  1 -2 ... nkizlerco
 7. 7.
  Kokunun insan bünyesinde bıraktığı çağrışımlar yüzünden zaman zaman duyulan bir parfüm kokusu, hatta yeni sevgilinin kokusu bile eskisinin kokusunu hatırlatabilir. Ah ah demek yerinde olacaktır.
  2 ... rocka
 8. 8.
  her özlemde verdiği tişörte sinmiş kokusunu parçalarcasına içine çekersin. belki tişört yıkanmıştır o koku gitmiştir, ama o koku tüm benliğindedir çıkıp gitmez siner tüm vücuduna. her özlemde gözlerini yumup hissedersin, yanında olsun daha çok içine dolsun istersin.istersin de istersin.*
  1 ... chimaera
 9. 9.
  anları hapsedebilen resim ve fotoğraflar var ama insan kokusunu istediğin vakte hapsedebilecek bir şey yok. sevgilinin kokusunu özlemek ise özlemlerin en ağırıdır.
  ... matahari
 10. 10.
  yolda yürürken yanından geçen herhangi bir kızın O'nun parfümünü sıkmış olduğunu farkettiğin zaman adamın a**na koyar. ve o an anlarsın özlemişsin o parfümü ama o parfümü O'nun teninde koklamayı özlemişsindir. yoksa çok bi anlam ifade etmez parfüm tek başına.
  ... higgs parcacigi