1. 1.
    ilişki katilidirler.

Özellikle kız sevgilinin kız arkadaşlarıysa (başlığı böyle abuk bir şekilde açasım gelmedi) dünyanın en sağlıklı ilişkisinin altını dinamitleyebilecek kadar etkili olabilirler.

Kızlar niyeyse ilişkilerinin içeriğini ve seyrini birbirleriyle paylaşmakta pek beis görmüyorlar.

Sırf kız arkadaşlarıyla durum değerlendirmesi yapacak malzeme olsun diye sevgili yapanlar bile vardır, diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

Neyse işte, mesela tartışıyorsun, hop senin hal hareket ve davranış biçimlerin konsey masasında amk! Herkes konuya dair şüphe ve yorumlarını pervasızca paylaşıyor.

‘Özeliniz’ diye bir şeyin var sanıyorsun ya, nah var! Resmen 3 ila 17 kişilik (sayı artabilir) bir ekibin denetiminde ilişki yaşıyorsun, haberin yok. Sevgilin çok iyi süzemediği pozisyonları her hafta ‘var’ incelemesine taşıyor. ilişki ilerlerken Kenardan ‘hocam pozisyonu inceleyelim’ ikazı geliyor sürekli. Kız gayet mutlu gidiyor, aurası değişmiş olarak dönüyor.

Gün oluyor aynı mekanda buluşuyorsun, bakıyorsun bu ekip sürekli bir kritik peşinde. Mesela, o an o masada olmayan bir kız arkadaşlarının sevgilisine dair arşiv çalışması var. Aralarından Biri çıkıp “amaaan onların ilişkisi de bi değişik” deyip işaret fişeğini attığı anda herkesin bi kulakları dikeliyor. Kurdun dişine kan değdi artık, o işin sonu ‘ben olsam çoktan ayrılırdım’a kadar gidebilir.

Bir de sadece kendilerinin anlayabileceği kaş göz işaretli muhabbetlere giriyorlar. illuminati gibi sembollerle falan anlaşıyorlar resmen.

Normalde ilişkiyi 2 kişi yaşıyor sanıyorsun ama o işler öyle değil işte. ilişki aslında kız-erkek-kızarkadaşlobisi sac ayağına oturmuş durumda. Ayaklardan birisi ortaklıktan çekildiği anda sehpa devriliyor. (Sembolik anlatım yaptım)

O yüzden bu lobiye çok ama çok dikkat etmek lazım. Gerçi dikkat edip napıcaksın, dersen onu da bilmiyorum.

Sevgilinizi bu etkiden izole etmenin bir yolunu bulamazsanız bu lobinin insafına kaldığınızı unutmayın. Özellikle henüz tam oturmamış yeni ilişkiler için çok tehlikeliler.

Bir de, kızla kavga ettiğiniz, gerildiğiniz dönemlerde ‘neyse orta yolu buluruz elbet’ deyip keko gibi pes atmaya, halı sahaya falan gidiyorsunuz ya, aha o anlar lobinin en etkili olduğu anlar. Ayık olun.
    7 -1 ... samgold
  2. 2.
    ekseriyeti kezban olan lobidir. sevgilinizi en kısa sürede sepetleyin.

ilişki iki kişi arasında yaşanmalı. 3, 4,5. kişiler olaya dahil olunca boku çıkar.
    3 ... hubel
  3. 3.
    Ayrılık evlenme aldatma gibi olağanüstü hal durumlarında daha aktif çalışırlar.
    1 ... quinn
  4. 4.
    ya araya çin seddi çekin ya da kız arkadaşınıza siktiri çekin..

bu kezbanlık ve çapsızlıkla insana yakışır bir ilişki yürütülmez..

insansanız tabii..
    -1 ... artificialhuman
  5. 5.
    Yalnız tabi şöyle bir şey de var.

Bu lobinin tek başına ilişki biterecek bir işlevi olmaz. Sadece katalizör etkisi kuvvetlidir. Normalde aklı başında hiçbir kız, sadece bu çevrenin söyledikleriyle karar almaz. Böylesi bir çetenin manipülatif etkisini, fitneciliğini, rekabet güdüsünü ve muhtemel kıskançlığını hesap eder.

Bu nedenle, ilişki sağlam ve köklüyse bu lobi zaten genellikle ilişkiyi destekleyici söylem geliştirir. (Bunun ne kadar güvenilir ve samimi olduğu üzerine söz söylemeye gerek var mı?)

Sevgiliniz ilişkide belirli bir sorunla ilgili bunlardan ciddi ciddi öneri ve yorum istiyorsa onlara zaten karar arefesinde veya kararsızlık aşamasında başvurmuştur ve Gittiğinde duyacağı şeyleri zaten tahmin ediyordur. Örneğin, Kendi içinde ilişkiyi bitirip bitirmemeyle ilgili yaşadığı çatışmada onaylanma ihtiyacı vardır. Böylelikle hem vicdanen rahat olur, hem ayrılık sonrası rehabilitasyon garantisi almış olur. Yahut ilişkiyi bitirecek olmasa bile (sizin aleyhinize) geliştireceği tavır için destek arıyordur. Hasılı, Bu çetenin daha çok sorunu derinleştirici etkisi vardır.

Dikkat ederseniz, Burada mevzuya kimin önce müdahil olacağı ciddi önem kazanıyor.

Ama öyle ya da böyle ilişki bitip üzerinden belli bir zaman geçtikten sonra ‘eller ayırdı bizi’ türküsü söyleyerek sevgiliyi temize çekme salaklığına da düşmeyin bir zahmet. Şu bir gerçek ki, o istemeseydi 3. Şahısların en ufak bir etkisi olamazdı.

Ve son olarak; bu lobinin tek başına ilişki bitirici etkisi olmaz dedik ama uzak mesafe ilişkileri bu genellemeye dahil değil. O durumda ortada hiçbir problem yokken bile etkili olabilirler.

Tabi en güzeli, kızın kendisiymiş, lobiymiş vs mevzunun sebeplerini falan siklemeden yoluna bakmaktır. Ama süreçte ayık olmaktan da zarar gelmez. Kolay gelsin.
    3 ... samgold
  6. 6.
    Ne olması bekleniyor bilmiyorum. Sevgilinizin erkek arkadaşı olamaz, çünkü onlar potansiyal tehlikedir. Kız arkadaşı da olamaz çünkü onlar ilişkinize çomak sokarlar.

Pardon da siz yetişkin insanlarla sevgili olduğunuza emin misiniz? Burası biraz çocuk parkı kokuyor da.
    2 -3 ... vasilissa
  7. 7.
    Üşenmemiş baya durum analizi yapmış ve yazmış sevgili yazar fakat ilginç olan şu ki hepsi sonuna kadar doğru.
    5 ... cupcake jemma
  8. 8.
    Malesef çok tehlikeli ve bencil bir lobidir.

Ben mi? Ben lobinin ta kendisiyim.

Bir tane arkadaşım var, yukarıda anlatıldığı gibi değil ama, erkek. asla sevgilisi olmasından hoşlanmıyorum. Olmasın, teşekkürler.
    -1 ... cicekli siirler bayim
  9. 9.
    lanet olası bi lobidir.
    ... batirel school of economics
  10. 10.
    Son dönemdeki bozulmayla beraber artık çok farklı tehlikeleri de barındıran lobi.
    ... defteri