bugün

azil adlı kitapta şunu demişti yazar,

"insanlığın bin çabayla iki bin yılda yarattığı asgari ahlak, elli yılda televizyon tarafından çiğneniyor. ve on yıldır da internet tarafından yutuluyor."

internet mahvetti hayatımızı. daha önce hiç aşina olmadığımız ama içimizi kıpır kıpır ettiren o hayallerin gerçek olduğunu gördük. ve böyle insanlar yarattık farkında olmadan.

parasızlık çok zor. uzaktan atıp tutması kolay. kan, alkol istiyor. başka seçeneği kalmadı belki de bu adamın.

üniversite birinci sınıfta tanıştığı (şu an üçüncü sınıftalar) masum kadın uyurken, mis gibi kokan külotlu çorabını sıyırdı bacaklarından. internet onu kirletmişti. böyle bir arz-talep olduğunu biliyordu.

ve sadece iki şişe absolut parasına...lanet herif.

yazarken bile midem bulanıyor. iki şişe absolut için sattı kız arkadaşının iç çamaşırını. viski içen zengin siklerin, onu koklayıp 31 çekeceğini bile bile yaptı bunu. bok herif. kapitalizme yenilmişti. alkolik bedeni bir kaç gün daha uyuşacaktı. hepsi o...

bu gibi terbiyesiz olaylardan hiç hazzetmesem de, anlayışlı olmaya çalışıyorum. böyle durumda olan biri olsa yardım ederdim belki. karşılık beklemezdim. çünkü kalbim çok temiz. sevecen bir mizacım var.
(bkz: arkadaşlar okumayın beynimi sıyırdım)
Sevgiliyi satmaktan bir önceki adımdır.