bugün

herkesin ilgiye ihtiyacı vardır. sevgilinin ilgilenmesi ise ruhumuzu doyuran bir eylemdir. o sizinle ilgilenince tüm sorunlar göze daha küçük görülür, içinizdeki enerji depolarınız dolmaya başlar. bu yüzden sevgilinin ilgilenmesini isteriz, ilgisini çekmeye bile kalkışırız. sizi seven ve anlayacak kadar ince zekalı biriyse kesinlikle yeterli ilgiyi gösterecektir. sizi sevmiyorsa bu ilgi isteğinizi görmezden, anlamazdan gelerek, ruhunuzdaki açlıktan ölmenizi bekleyecektir.
yoktur boyle bisey,odun geldi odun gidecektir.
insanoğlunun en masum en haklı isteklerinden biridir. ihtiyacıdır. karşılanmalıdır. orman mahsulü olmanın manası bulunmamaktadır.
karşılıklı olabilecek bir ilgi isteme durumudur. "ohh hayat size güzelmiş"
öyle yapmacık ilgi görmek istiyorsa buyursun gelsin.
Son altı aydır içinde bulunduğum durum. Öpsün istedim, bana bakarken gözleri parlasın istedim, hissetmek istedim duygularını. Kabullenmeye çalışıyorum artık.
Geçen gün doğum günüydü. Aşk filmine gittik. Filmin sonunda esas kızın ablasının kanserden öldüğü anlaşılıyordu. Sinema çıkışı biraz morali bozuldu ama anlamadım. Anlatırım dedi. Karşıdan karşıya geçecekken elimi tutar mısın dedi. Tutarım dedim. ilk kez el ele tutuştuk. Ne oldu moralin bozuk dedim yol boyu. Anlatırım dedi. Minibüse bindik. Elim üşüdü dedim, önüne döndü. indik. Filme üzülmüş. Bi daha kanser olma olur mu dedi. Üzülme daha bi şey olmayacak dedim. Elimi neden tutmadın dedim sonra. Alışmaktan korkmuş, öyle söyledi.
Canım yana yana gülümsedim.
Bazıları sizi gerçekten sevmez ve sadece ilgi görmek için sizinledir. bunu anlayabilmek önemli.

edit: ilgi için kendisini seven erkeği kullanmaya çalışan kaşarlar gecikmemiş.
hiç ilgisiyle mutlu olacak kadar cesurlaşmadığımı fark ettim. ben onun kilometrelerce ötesinde adıyla bile mutlu olurdum.
güncel Önemli Başlıklar