bugün

bir sevgilinin digerinden öncelikle isteyecegi en önemli beklentidir. huzur oldugu sürece hiç sorun çıkmaz, çıksada çözülür. mutlu ve mesut bir ömür boyu aşk ile yaşanır. *
belirsiz anlarınızda bile öyle bir sakinlik verir ki şaşrsınız. her şey yoluna girmiş gibi görmeye başlarsınız. huzurlusunuzdur çünkü.
Sevgilinin heyecan vermesinden daha sonra ve de uzun vadede beklenmesi gereken "hede" dir. *
(bkz: allah razı olsun)
(bkz: imkansız durumlar vol 5)
dakikalarca bakışmak şeklinde zuhur eden bir durumdur.
varlığını bir düşünmek yeterlidir.
Bir an olur konuşmaya gerek yoktur. Hatta belki de sözler fazlalıktır. Sevgili yavaşça omzunuza başını koydukça huzura erersiniz. Belki kötü bir gündür, belki de sadece bir dinlenme anı.
huzur kaçıran tipi de mevcut olan durumdur. düşman başına...
huzur vermemesi durumunda, yol verilmesi gerekir.
bulduğum an evlenmeyi düşündüğüm şahaser. bunca yıllık tecrübelerimde sade ve sadece dırdır eden, kıskanç ve sürekli tartışmalara sürükleyen tiplere denk gelmem kaderin bitmek bilmeyen oyunu mu bu sorunsalını çıkartsa da elbet böyle bir sevgili vardır diyorum.
(bkz: vereceksen huzur ver)
hangi sevgili huzur verir ?

1. yeni sevgili
2. uzaktaki sevgili( özlemin huzuru)
3. ölü sevgili
sevgiliye sarılmak ,
sevgiliye sarılarak uyumak ,
sevgilinin kokusu ,
sevgilinin kollarında ölmek filan gibi başlıklara hücumu sağlayacak sevgili türüdür.. benim anlamadığım sevgili kokusuyla ilgili 700 küsür tane entry yazılacağına , o vakit kokuyu içeri çekilerek geçirilse ya..

sevgilinin kendinden ve komponentlerinden daha sevilen bişi varsa , o da sevgiliyle ilgili konuşmaktır..*
vermiyorsa sevgili olarak pek bir işlevi yoktur. (huzur)
varolabilecek bir ilişkinin en temel kuralını oluşturur.
bu nedenle olmazsa olmazdır.
yok öyle bir şey.

genelde uyurken huzur verdiği düşünülür. ah canım ne kadar güzel uyuyor denir. bazı insanlar uyanıkken ne kadar da düzgün hareket etseler de uyuduktan sonra bilinçaltlarındaki canavarlar uyanır. uyanınca da bu tip insanların götleri ayrı başları ayrı oynar. tekme atan, koluyla dayak atan, ters dönen çeşitleri var bunların. huzur vermiyorlar yani. erkek / kadın farketmez.
fallout oynarken cips ve kola getirmesi.
farklı beklentiler varsa eğer, hayal kırıklığıda yaratabilir bazı bünyelerde. ne bekliyorduk, ne bulduk gibi.
huzur azgını da yaratabilirsiniz. dikkatli olmakta fayda vardır.
bir zaman sonra huzur kaçırması olağandır beklenilendir şaşılmamalıdır.
bir gülüşü yeter. bi sıcacık bakış, bi kaç sevgi sözcüğü...
daha allahtan belanı mı istyorsun sevdiceğin gözlerinin siyahına bakarak gülüyor da daha ne istiyorsun ... huzur vermesi budur işte..
kızacağınız birşey isteyeceğine işaret eder.
omuzuna sevgiyle basinizi koyabiliyorsaniz anne huzurundan sonra en istenilen ve en degerli olan huzurdur.
"akvaryuma niye bu kadar para verdim lan ben?" sorusunu getirir akıllara.