1. 1.
  kesinlikle oyuncunun performansını tarumar eden durumdur. takım arkadaşları arasında abazan varsa ki olmama ihtimali sıfıra yakın; kıskandıkları arkadaşlarına pas atmazlar. zaten atsalar dahi, sevgilisi maçı izleyen arkadaş artistik hareketler ve çalım sevdasından dolayı topları kaptırdıkça takımın geri kalanını ayar eder. kısacası, takımın dengelerini bozucu bir olaydır. gemide kadın nasıl uğursuzluk sayılıyor idiyse, halı saha maçında da aynen...
  5 ... balsikeste baysungur
 2. 2.
  kişinin maçta her halukarda çok üstün bir performans göstermesini gerektiren durumdur. kaleciyle anlaşılmıştır. her atılan yalancı golden sonra tribüne sevgiliye koşulur ve "gördün mü?" diye sorulur. ne olup bittiğinden habersiz olan kız ise "ne oldu kazandık mı?" diye karşılık verir. muhtemelen bu beraber gittikleri son halı saha maçı olur.
  2 ... crazyever
 3. 3.
  maçta eğer rakip takımla anlaşılmamışsa sevgilisi gelen devamlı kendini gösterme çabası içine girecektir. normalde iki metre önüne pas atma becerisinden yoksun defans oyuncusu röveşatayla gol atmaya çalışacak, biraz tekniği olan bütün rakip takımı çalımlama sevdası içine düşüp topla üç kişinin arasına girmeye çalışacaktır. sevgilisinin gelmesinin takım adına hayırlı olması ihtimali bulunan tek oyuncu kalecidir. çünkü sevgilisine mahçup olmamak için maça inanılmaz konsnatre olacak; normalde tamamen umutsuz kalınası pozisyonlarda bile panter kesilip olmadık kurtarışlara imza atabilecektir. ha kucağına gelen toplarda bile uçuyormuş edasıyla yerlerde sürünmesi falan gibi handikaplar kaleci adına da geçerlidir, ama en azından bu şov denemelerinin takımına bir zararı dokunmayacaktır.
  1 ... schenardi
 4. 4.
  başlığın esasoğlanı, sürekli el kol hareketleri yapma ve etrafa sinirli bakışlar fırlatma suretiyle, ortamın alfa erkeği pozisyonuna soyunur.
  1 ... timsah
 5. 5.
  gol atıp, tribünlerde oturan sevgiliyi göstererek, sevgilinin minik bir jestle ödüllendirilmesini gerektiren eylem.
  2 ... gonulcelen
 6. 6.
  gerçekleşmesi halinde takım arkadaşlarından her hata sonrası laf yiyilebilinecek bir durumdur. normalde son derece ezik olan oğlan kişinin maçta kendisini gösterme isteğiyle yanıp tutuşması yüksek ihtimaldir.
  ... nearly insane man
 7. 7.
  etki yapmamalıdır. cıkıp oynamak gerekir. kızlar ne anlarki futboldan..
  -1 ... hendrix
 8. 8.
  ne kadar ne olacak ulan çıkar oynarım dese de bünye, oyun anlayışında değişiklik yapan bir olaydır... yılların sol bek, ön liberosu olan bünye, sevgilinin maça gelmesiyle, giymeye kıyamadığı yüzüncü yıl formasını giyerek çıkar maça... maçın başlarında, birkaç çalımla, hayatında daha önce hiç şut çekmediği yerden öyle bir asılır ki, topu doksanda görmesiyle saha kenarına koşar, yüzük parmağını öper, işaret parmağıyla 'sevdicek bu senin içindi' diye işaret yapar... sevdicek de, ayağa kalkıp alkışlar falan... maçın devamında ise, ronaldinho vari hareketlerle oyun süslenir... maç kazanılınca ** galibiyet beraber duş alınarak kutlanır... güzel top oynayabilenler için güzel bir olaydır sonuç itibariyle...
  1 ... gazoz_kapagi
 9. 9.
  sevgilinin lig maçını* seyretmeye gelmesinden daha güzel olan durumdur. hiç olmazsa sevgili ile diyaloğa girilebilinir, hali sahada daha rahat gol atılabilinir ve en önemlisi size küfür eden bir seyirci kitlesi olmadığından rahat rahat top oynayabilirsiniz. *
  -2 ... olur be
 10. 10.
  ığğh iğrenç bir olaydır. hem sahada ki oyuna hemde manita ya konsantre olmak zorundasındır. zira bir sonraki maçta oynayacak olan 12 tane saplama birazdan halı sahaya gelecek. gözucuyla da olsa sahipsiz kediyi keseceklerdir.
  en iyisi hiç getirmemek sanırım.
  2 -1 ... kirmizi baslikli kiz