bugün

daha çok ecnebi filmlerinde karşımıza çıkan hadisedir. hatun kişi, sabah olduğunda geceyi yanında geçirdiği adamın, sandalyeye atılmış uzun kollu beyaz gömleğini sırtına geçiriverir yataktan kalkarken. bunu yapan hatun kişinin bacaklarının sütün gibi olması elzemdir, şarttır. yoksa bir bornoz giymelidir mantığı hakimdir.
uyandığınızda sevgilinin sadece sizin gömleğinizi giymiş bir vaziyette görmenin değeri paha biçilemez

(bkz: geri kalan her şey için master card)
artik fazla klise olmus ve zannımca göze hoş gözükmeyen hadisedir.
ne gerek var dedirticek hadise.adam gibi giy evladım gomleğini ayıptır.
aniden sevgilinin evinde kalmaya karar verildiğinde kişinin yanında pijama olmaması nedeniyle gerçekleşen romantik durum, aşkın mutluluk hali
eğer xl giyen biriyseniz ve bunun tam tersi olarak narin ve kibar yarinizin smalldan öteye gitmeyen kıyafetini giymeye calışıyorsanız vallahi helal olsun bu bir fantazidir...o zaman gülerim bak... (bkz: boxerınızın tanga olması)
er kisinin boyle bir eylemde bulunmamasi gereklidir. yapana iyi gozle bakilmaz, ib*e derler arkasindan.
ne olursa olsun güzel geçen bir gecenin ardından kesinlikle aranan bir sahnedir.hele sabah sizi uyandırıp tatlı tatlı gülümserken sana kahvaltını getirdim aşkım derse bütün dünya sizin gibi gelir o an.
-yahu sinava gidicem nerde bu gomlek?!
-bunu mu ariyosun? *
-ha? heeeeeh...ahahahaa...elbise gibi olmus yav taniyamadım *
-hehe. * * *
kimin cıkardıgı bilinmemekle beraber artık tarih olasada kurtulsak olayıdır keza artık insanlar filmlerden fırlayan sahneleri tekrarlamaktan pek hoslanmıyorlar kanımca ki kadınlar icin üretilen kolay kullanılabilen hafif bukadar sabahlık üretiliyorken yani ne gerek var.
giyenin hatun kişi olması şartı ile bir de o kıyafetle kahvaltıyı hazırlamış ve sizi çağırıyorsa dünyanın en mutlu adamı olmamanız için hiç bir neden yoktur. akabinde duşla birlikte... *
şayet erkek giyerse pek hoş karşılanmaz.
(bkz: yeni sahneler düşünmek lazım)