1. 209.
    -miş'li geçmiş zaman'da mı yoksa -di'li geçmiş zaman'da mı? ya rivayeti? hikayesi? sorun değildir zira geçmiş gitmiştir. fakat bazılarının meselesi nedense pek geçmemiştir; geçmişte kaldığını sandığınız şeyler sizden habersiz hâla bir yerlerde devam etmektedir. asıl sıkıntı yaratan durum da budur. esneyerek uzayan, kopmaya engel olan inatçı çengellere dikkat etmek gerek.

geniş zamanda yaşamaktan vazgeçmeyen geniş mahluklardan olmamalı insan. Kendinizi koruyun.
    26 -1 ... serenity painted death
  2. 307.
    Sevgi her ne kadar önemini azaltsa da önemlidir efendim. Her önüne gelenle konuşmuş, iki adımda bir eski sevgilisine rastlayan insanı ne yapayım ben? Değişmiştir diyorsunuz belki ama zor. Geçmişi temiz olana da güvenmeyeceksin. O ayrı. Ama kirli bir geçmişi olanı da görmezden gelmeyeceksin. Ben dikkat ediyorsam o da edecek.
    19 -3 ... meskun mahal firarisi
  3. 279.
    kimseyi ilgilendirmez diye bir saçmalık yok her haltı yesin gelsin kabul edelim yok artık ben birşey yapmayıp bekliyorsam karşı taraftanda aynı hoşgörüyü beklerim.
    19 -3 ... nebilem
  4. 227.
    ister istemez can sıkar.

yalan dolan olmadıkça sorun yoktur.
    13 ... yazar kasa cok yazar
  5. 228.
    kim ne derse desin önemlidir. Ne var ne yoksa başlamadan anlatılmalıdır. Karşı taraf da aynı şekilde. Ikisi de sıfırlamayı göze alıyorsa yeniden başlanır.
    15 -2 ... valeria kandinsky
  6. 335.
    geçmiş önemlidir bazen ama gelecek çok daha önemlidir mütemadiyen..

sevgi kalbinde var oldugu zaman,
    yeniden doğar o sevgili..
    bebekler kadar temiz,
    geçmişi sadece kalbine girdiği andan ibaret,
    geleceği ise senden ibaret..
    13 ... isimsizin1i
  7. 229.
    Aşırı kıskanç olmamdan kaynaklı, o geçmişi sürekli deşer sürekli laf sokarım. Elimde değil sanki o zamanlar hayatındaymışım da o başkasıyla olmuş gibi deliririm. Hasta derecede kıskancım. Üzgünüm. Hayatıma giricek yeni kişiden şimdiden bu özelliğimden dolayı özür diliyorum.
    18 -6 ... mor kadife
  8. 284.
    Şu zamanda araştırılmaması gerekir, zira çoğunuz üzülebilirsiniz.
    10 ... sekhmet07
  9. 283.
    Önemlidir.

Eğer sevgiliniz olacak insan sizin ilkinizse ve daha önceden elinize kız eli değmediyse.

O insanın geçmişinin temiz olmasını istemek hakkınızdır.

Aksi takdirde 10 tane oğlanla yatan kızdan bi güven beklemek saçma olur heralde.
    11 -1 ... blagorodnyy chelovek
  10. 3.
    candan azveren: aslında fazla kişiyle cıkmadım maçocan.

maçocan meraki: hiç mi cıkmadın candan.

candan azveren: ya işte, takarcan vardı, dolarcan vardı, evlican vardı, heee bide pezocan vardı, ama o benle cıkmıyordu.

maçocan meraki: gecmişini öpeyim; candan. kaybol
    14 -4 ... pilotmont
  11. 267.
    Ilgilenmediğimdir çünkü herkes hata yapabilir herkes sevebilir benimle yeni bir başlangıç yapmayı seçtiyse beni ilgilendiren benle olandır.
    Nasıl derler;
    Çöplüğü köpekler karıştırır.
    10 -1 ... silahseslerivegece
  12. 10.
    (bkz: senin gelmisini de gecmisini de)
    8 ... witch
  13. 172.
    geçmişi beni ilgilendirmez (ilgilendirdi).
    9 -1 ... electrowoman
  14. 2.
    her halükarda acı verir, en rahat adamı bile sayko vaziyete getirir. bırakalım bu işleri önümüzdeki maçlara bakalım efendice
    8 ... registerlater
  15. 1.
    insanlar her ne kadar,sevgilimin geçmişi benim için önemli değil,önemli olan benden sonrası gibi palavralar atsalar da ortaya,özellikle erkekler için bok gibi önemli olan bir hadisedir.geçmişi önemsenmeyen sevgili,birgün ana olacaktır,o zaman bu geçmiş sevgilinizin deil,çocuğunuzun anasının geçmişi olacaktır.tabi ki bu da bir tercih meselesidir.kolay gelsindir.
    18 -10 ... febe