1. 1.
  kendine güvenmemesinin yanı sıra kişinin sürekli eski sevgilisinden bahsetmesi ve eski sevgilisi ile şimdiki sevgilisini kıyasladığını kendisine belli etmesi gibi nedenlerden kaynaklanan hadise.
  2 ... rakimalboga
 2. 2.
  gereksiz bir davranıştır.
  1 ... freedom
 3. 3.
  eskilerin unutulmadığını zanneden insanın düştüğü durumdur.

  bir insanı seversin ve en nihayetinde onunla beraber olursun, ne kadar yalvarmış yakarmış olsan da beraberliğinizin ismi aşk, sevgi gibi, isimlerle değişir.
  her aşkı yenileme turunda geride kalmış sevgiliye bakarak, yeni gelenin ondan izler taşıması gibi, isteklerimiz elbette olacaktır.
  bunu belli ederek yaparsak o anda ki sevgili kıskanmakta yüzde yüz haklıdır.
  1 ... susarsam konusmam
 4. 4.
  eski sevgilinin pek de eskimediğinin bir kanıtıdır.
  ... etonya
 5. 5.
  eski sevgili değildir aslında kıskanılan, onunla yaşamış olduğu şeylerdir.
  ... squidward
 6. 6.
  gecti bolun pazari,sür alfa romeonu nigdeye.
  -1 ... ozik
 7. 7.
  boşa girilen, kaybedilecek bir kavgadır. adı üzerinde eski ya, o sevgili ne kadar düşünürse düşünsün "acaba ne yaptı onunla, acaba nerelere gittiler, acaba unuttu mu" diye, hiçbir sorusunun cevabı onu tatmin etmeyecek, tatmin olmadığı cevabı değiştirmek için zaman geri dönmeyecektir.

  aslında bu insanoğlunun kendine işkence etmek için seçtiği yollardan biridir. halbuki; otur sevgiliyle geçirilen güzel günleri düşün ya da kıskançlık etmek yerine başkalarını kıskandıracak kadar güzel bir aşkla sarıl. hem bir gerçek var; eğer eski olan gerçekten sevgili olmuşsa birinin hayatında, unutulmayacaktır. kabul et sen de unutmuyorsun. kimse hayatına girmiş kimseyi unutmayacak.
  ... karanliklartrensesi
 8. 8.
  her türlü tehlike unsurudur çünkü zamanında ortak paylaşımlar olmuştur. Ama işin dozunu kaçırmamak gerekir sonuçta eskimiş gitmiştir olayı büyütüp ilişkiyi etkilemesine izin verilmemelidir.
  ... kirkemirke