bugün

entrikalar kitabı yazsın okuruz.
bende olmayandır. daha önce hiç olmamıştır, olmasın da zaten. bir ara az kalsın olacaktı ama kıyısından döndüm. benim hiç sevgilim olmadığı için daha önce sevgilisi olmuş biriyle asla. bu politikam belki ömür boyu bekar kalmama yol açacak ama ya sevgilisi olmamış biri, ya hiç.
Pek de önemi olmayan kişidir, ekstra bir durum olmadığı, huzurlar kaçmadığı sürece çok da takmamak lazım.
Kıskançlığa yol açar.

(bkz: sevgilinin yeni sevgilisi)
20 lik genç kardeşlerime hayata dair ufak bir not geçeyim. arkadaşlar sevdiğiniz sevgilinizin geçmişi sizi hiçbir durumda mutlu etmez. hatta geçmiş genelde mutlu etmez zaten. bırakın şimdiye bugüne odaklanın. sizi seven biri buldunuz mu, şimdi aklı sizde mi, bitti. kurcalamayın. anı güzel mutlu yaşamaya bakın. yoksa sevgilinin eski sevgilisi, onunda bir eskisi, eskilerin eskisi vs vs o liste uzar da siz kafayı sıyırırsınız sonra sevdiğiniz kızdan da olursunuz. sonra siz de kendinizi eskicide bulursunuz.

çok sorguluyorsunuz, sorgulamayın.
Sevgilimi en çok kıskandığım kişi veya kişilerdir.
Sürekli ona güzel sözler söylediğini, sarıldığını falan düşünüp sinir krizi geçiririm ve ağlarım.
umurumda olmaz, kurcalamam falan demeyin kimin kimi ne zaman sikeceği belli olmaz. siz yine de bir ağzını arayın "sevdiceğinizin."
Kim olduğu sizin tarafınızdan bilinmemesi gereken şahsiyettir. Olur da bir gün o kendisini belli eder ise de ona gülümseyerek çok teşekkür edin. ve ekleyin: iyi ki ayrılmışsınız ve iyi ki benimle tanışmış, beni çok mutlu ediyor diyerek ortamdan uzaklaşın.
iki eski sevgilimden birer tane olmak üzere nur topu gibi iki tanedirler. bugüne kadar iki insanı sevgilim deyip hayatıma aldım, ikisi de oturup mal gibi bana eski sevgililerini kötüleyip durdular. ettikleri kavgalara kadar anlattılar. ağız ishali olmuşcasına konuştular. "ben onunla öylesine çıktım." diyeni de gördüm, "instagram storylerime bakıyor hala." diyeni de. sorsan ikisi de bana olan aşkından benzinsiz alev alacak haldeydi. ama insan mal olunca aşkından öldüğü insanı kendi çenesi yüzünden kendi eliyle kaybedebiliyormuş. eski sevgililerinizi yeni sevgililerinize anlatmayın. anlattıkça o kişiyi unutamamış izlenimi uyandırıyorsunuz. ha yok ben illa hamam kurnasına göbeğini serip lak lak eden teyzeler gibi eski sevgili dedikodusu yapacağım diyorsanız da hazırlıklı olun hiç beklemediğiniz bir anda kıçınıza tekmeyi yiyebilirsiniz.
Kendisine cok pis laflar hazırladım ama niye bilmiyorum. Gaza geldim sanırım.
şu an hayatınızda olan insanın eskiden hayatında olan insandır. çok umrumda olmaz, bu tarz konularda detaylar çok can sıkıcı olabiliyor. ne kadar kurcalarsan o kadar takılacak bir şey buluyorsun o yüzden salmak lazım.

bir de sevgiline eski sevgilin napıyo demek biraz komik değil mi? iyi napsın x yerde çalışıyor dese o cevaptan rahatsız olursun mesela. dürüst olsan dert olmasan ayrı dert ya. ikili ilişkiler çok zor:)
Aklı olan bahsetmez.
oluyor öyle şeyler hayatta. bazı şeyleri çok takmayın.
Ben başta merak ederim, nasıl vakit geçirdiklerini neler yaptıklarını merak ederim. Güçlü ve sağlam bi iletişim varsa gündeme geldiğinde kıskanabilirim

Ama eski sevgiliye verilen bi değer vardır kişi nezlinde, bence o olması gereken bir şey. Sonuçta iyisiyle kötüsüyle bu insanlar içimizi açtığımız, hayatımızın bir bölümünü paylaştığımız insanlar.

Biten bi ilişkideki diğer tarafı ölümüne kıskanmam, bitmiş sonuçta yeterince önemli olsaydı bitmezdi, partnerim hayatına beni almayı yediremez olurdu. Ama eski sevgilinin yakını vefaat edince geçmiş olsun demeyeni de insandan sayamam.
inşallah benim gibi biri değildir.

https://www.uludagsozluk.com/e/41563319/
yeni sevgilisi kadar acıtmasa da nihayetinde bahsi her geçtiğinde sinir edecek türden bir götverendir.
Seni dovmeye gelir falan.
Yeni sevgilisi kadar acıtmaz.
Mutlaka kendinden daha güzel,yakışıklı kişilerdir. Tenhada sigara yaktırır stalk yaptırır namussuz.
sevgilinizin kafasında sizi kıyaslayacağı varlık.
(bkz: eski defterlerin açılması)
her hafta 8-9 halı saha maçı yaptığımız karşı takımdan biri çıkmıştı. zor durumdu açıkçası. aramızda tuhaf bir gerilim vardı, samimi olmaya yanaşmadık ikimizde. ben de ayrıldım o kızdan. fakat biz iki eski sevgili hala her hafta maçımızı yapıyoruz. ironik bi durum.
Sebepsiz yere nefret ettiğimiz kişi.
sevgilimizi bizden önce huharca, acımasızca, soluksuz siken insandır. öyle ulvi bir insan.
Dideral adlı ilacın sahibidir. Taşikardi sebebidir. Cipramdir, ataraxtir, xanaxtir.