bugün

insanı paranoya ve depresyona sürükler...

daha önce ne yaraları var diye düşünüp durursunuz. eski sevgilisini kıskanırsınız, sevgilinizle 5 yıl çıktı diye. sonunuzun onun gibi olmasından korkarsınız.

nefret edersiniz eski sevgilisinden, bir gün onun gibi sizden de vazgeçecek diye...
(bkz: allah benim belamı verecek)
Sevgili kız ise erkek açısından sıkıntılıdır. Kızlar ise pek takmazlar en fazla 2 - 3 onunla neden ayrıldın hala seviyor musun vs.. sorarlar ikna edince geçer ama erkeğin içi içini yer zannımca. Daha önce 1i ile 5 yıl çıkan bir erkek olaraktan düşüncem budur.
sizinle 5 ayı geçmeyecek olması muhtemel olgu.
siz kaynaklı bir durum olacaktır.
eski sevgilisini tanımaktır. 5 yıllık ilişkide tüm arkadaşlar ortak olacağı için.
(bkz: allah kolaylık versin)
sevgilinin rektefiyeye girmiş olduğuna işarettir. kaporta sağlamda olsa motorun yatak sarmıştır artık.
4 yıl çıkmış olsaydı sorun olmayabilirdi ama 5 çok.. evet.. 5 olmaz.. 5 sınır...5!
seninle ilgilense bile o hep aklından geçer.acı bir olaydır. bakışlarından bile anlayabilirsiniz. keşke ben senin ilkin olsaydım dersiniz.
benim yapmayı planladığım her şeyi yapmıştır lan bu herif kıza düşüncesinin akıldan çıkmaması.
gelecekteki ilk sevgilimin yaşayacağı durumdur, ayrıca 5 değil 7 yıl çıktım, saçma sapan sorulara yada paranoyalara gerek yoktur.
eğer artık görüşmüyorlarsa zerre kadar önemsiz durumdur. yok eğer hala görüşüyorlarsa değil beş yıl, beş ay olsa bile sevgili güzelce ve nazikçe bir sorgudan geçirilmeli, ardından alınan cevapları önüne koyup adam gibi bu durum hakkında, durum değerlendieilmesi yapılmalıdır. ha genelde sonuç bellidir, fakat her insanın bu sonucun gerekliliklerini yerine getirecek cesareti olmaz.
sıkı bir rakibiniz olduğu anlamına gelir.
cins farketmeksizin yaralı bir durumdur. duygulu, gerçekten sevmiş, emek vermiş, karşı taraftan kazık yemiş ve bu nedenle bitmiş bir 5 sene maduru ise bu kişi; anı vardır, koku vardır, renk vardır, paylaşılmış çok şey vardır. enleri, ilkleri yaşamış olma olasılığı çok çok yüksektir size bir şey kalıcakmıdır bilinmez bu nedenle zaman zaman geçmişe yanınızdan kopup gitme ihtimali fazladır. bir şarkıda gider bir koku duyar gider, gider mutlaka gider. içinde saklı bir kutu vardır ve sizin asla ne zaman açılıp açılmadığını bilemediğiniz bir kutudur... *
düzgün bir kız olduğunu ve ciddi bir ilişki için uygun bir aday olduğunu gösterir. Sende uygunsan nice 5 yıllar sizi bekliyor demektir.
sevgilinin daldan dala konmadığını, uzun ilişkilerin insanı olduğunu gösterir. siz de uzun ilişkilerin insanıysanız gerilmek yerine sevinmeniz lazımdır.
sevgilinin daha önce birine 5 yıl çıkmış olması gibi fesadi düşünceleri akla getirmeyi kolaylaştıran durumdur.
(bkz: boncuklu meyhane kapısı)
bir kaç ay kadar kısa bir ilişki elde edilip bittiğinde 'sorun bendemi' diye düşündüren olay.
ona büyük ihtimalle hiçbir zaman tam anlamıyla sahip olunamayacağının göstergesidir.çünkü 5 senede çok yaşanmışlıkları vardır, sizi ondan daha çok sevse bile bu oldukça uzun zaman alacaktır, allah sabır versin demek en doğrusudur.*
enkaz devralmaktır. geçmiş olsun.
(bkz: bayandan az kullanılmış)
5 ayrı kişiyle çıkmasından iyimidir? iyidir iyi.
olaya şu yönden bakarsanız o 5 yılı başka başka erkeklerle yada kızlarla çıka ayrıla geçirmesinden iyidir.
kıskanacağınız 10 kişi olacağına 1 olsun.
iyi yönden bakılırsa tecrübeye sahip olması daha az kusur ve daha az serzenişe çıkmakta olan mevzu.
doğaldır. kişi sevgilisinin eskisini 1 yıl hazırlık 4 yıl üniversite olarak düşünüp önemli olan master yiaağ diyerek kendine yer yapabilir. rahatlatabilir.