1. 1.
  telefonu karıştıran değil de karıştırılan taraf olmak çekilir çile değildir. hele de sevgili ota b*ka sinirleniyorsa iş ayrılığa kadar varabilir. yani siz siz olun telefonunuzda eski sevgilinizden gelen ilan-ı aşk mesajlarını tutmayın geldikleri gibi silin. ciddiyim. tecrübe konuşuyor. *
  1 ... misskin
 2. 2.
  (bkz: arkadaşım)
  (bkz: nejat alp)
  4 -1 ... dulgerbob inciryapragi
 3. 3.
  saklı saklı değil de, direkt sevgilinin gözünün önünde "ver bakiyim bi şuna ne var ne yokmuş" diyerek, amacın belli edilerek yapılması gereken. sonuçta kötü bir şey yapmıyorsunuz, suç işlemiyorsunuzdur. o kişi sevgiliniz, bir saklısı gizlisi olmaması gerekir. yoksa zaten "ne biçim saygısızlık bu?" diyerek çıkışmaz büyük ihtimalle. hem, o da sizin telefonunuzu karıştırmak için fırsat kolluyordur. böylece o da bu merakını giderir, ödeşmiş olursunuz.
  tabii sevgilinize "bu kim, şu kim?" diye hesap sormadan önce, sizin de, sizin ondan beklediğiniz kadar soru işaretsiz olmanız gerekir. öyle ya da böyle, bu bir güvensizlik göstergesi değildir. insan illa ki, cep telefonunu aldatılıyor muyum lan? sorusuna cevap bulmak için karıştırmaz. zaten öyle bir şüphesi olsa, daha başka yöntemlerle öğrenmeye çalışır. kısaca; insan sevgilisinin kimlerle görüştüğünü, mesajlaştığını, ne gibi muhabbetler ettiğini, telefon defterini, arkadaşlarını vs. merak eder. bu da illa ki fesatlıkla alakalı değildir. açıklanamaz bir merak diyelim biz buna. sevgili hakkında her şeyi merak etmek olarak açıklanabilir.
  1 ... filozofil
 4. 4.
  hiç bir şey bulamayan sevgilinin "aşkım ne kadar romantiksin sana attığım mesajları hiç silmemişsin" demesiyle anlaşılan durum.
  2 ... mabella
 5. 5.
  gizli sakli yapinca hic hos olmayan girisim. boyle simdi misal sevgili insaniyla evde takiliyorsunuzdur, birden gozunuzu sevgilinin memislerinden ayirip etrafiniza bir goz atarsiniz ki sevgilinin telefonu yaninda degildir...demek ki yan odada sarj oluyordur garibim...derhal "ben bir tuvalete gideyim cok fena gazim var bir sicsam rahatlarim" gibi masum ve sirin bir bahaneyle sevgilinin yanindan ayrilir ve tuvalete gidermis gibi yaparken aniden yan odaya telefonla bas basa kalmak uzere girersiniz...yavruyu alip hemen gelen ve gonderilen mesajlar kismina girmek istersiz, sonra sirasiyla gelen ve giden aramalar ve tabi ki cekilen fotograflar gelecektir... lakin heyecandan midir dogustan gelen malliktan midir? artik nedense bir turlu menu tusunu bulamazsiniz vakit daralmakatadir, iciniz pir pir etmekte elleriniz titremektedir..tam o sirada kapida o belirir...sevgili kisisi...yuzunde pis bir siritma ifadesi vardir;

  - ne yapiyorsun hayatim

  + eee ben seyy..muzik dinleyecektim de, hani gecen calmistin ya begenmistim telefonunda miydi o?

  sevgili yemez tabi, sirita sirita gosterir sizin girmeyi beceremediginiz mesajlari... tabi o vaziyette bakmaya da utanirsiniz artik. "tamam ya hayatim gerek yok hakkaten nerden cikardin mesajlarina baktigimi ben muzik seydecektim" falan der zirvalarsiniz. bir yandan da kendi kendinize hayiflanirsiniz.."memislerden gozumu hic ayirmayacaktim".
  4 ... oneydilan
 6. 6.
  yuzuklerin efendisinde Frodo'nun shelob'un magarasina girmesi gibi biseydir. adam olmayani adam yapar, adam olani ise kahraman yapar.
  ... konrad okerfeldt
 7. 7.
  Üff nalan ugrasma be sabahtan beri karistiriyorsun ne buldun, bir iki porno kayittan baska bir sey bulamadin degil mi?
  1 ... enis vienna
 8. 8.
  yanlislikla baskasini aramak gibi bir sonuc doguran harekettir.
  1 ... bairam hoshtempo
 9. 9.
  kaşınmanın türkçesidir. yapılan bu kazı cevher verir aldaıldığını öğrenirse içten içe ferahlar sanki. yok eğer aranılan bulunmamışsa dener bir daha ki sefere .
  ... mrs lautrec
 10. 10.
  sevgilisisin diye tüm özeline müdahale hakkı olduğunu sanması bana ayrılık için yeterince uygun olduğunun göstergesidir.
  ... gullicvilli