bugün

(bkz: sevgili ihtiyacı hissettiren başlıklar)
uyandığında gülümsemesi için mesaj yazma sebebidir.
en sonunda susmuş olduğunu görmenin verdiği derin huzur...
+dur yengeni arayayım bi.
-abi yenge uyuyordur biliyor musun bu saatte?
+nasıl? lan benim sevgilim uyuyamaz. uyusun diyemi çıkıyorum onla. uyumayacak telefon başında bekleyecek (köpük köpük köpürür)
-tamam abi ya ne kızıyosun. oda insan hatırlatmak istedim.
+uyuyamaz ulan. hala konuşuyor amk.
sizin de uyumanız gerektiğini gösteren durum.iyi geceler.
eğer arkadaşlarınla bişeyler yapıyorsan, film izliyosan, sohbet ediyorsan, bişeyler okuyorsan adamı mutlu eden durumdur.
sevgilinin uyudugunu bilmek ne yaptıgını bilmemekten milyon kat daha güzeldir. haber de alamıyorsanız üstelik sevgilisinin uyudugunu bilenlere imrenirsiniz.
gece çaldırdığınız telefonu bi türlü açmamasıyla bildiğiniz bir durumdur.
o sabah okula giderken size göz kırpan, hala balkonda sere serpe oturan karşı komşu sosyetik güzelle gönül rahatlığıyla sohbet etmek demektir. sabahtan beri bu anı bekliyorsunuzdur. acaba sevgilinizin yanında size göz kırpacak kadar önemli olan şey nedir düşüncesi içinizi kemirmektedir. elbette kötü bir amacınız yoktur sizin, sosyetik güzelin de olduğunu sanmam ama yine de dikkatli olmak gerekir çünkü uyanık sevgili uyuyor numarasıyla sizi ayakta uyutabilir. ardından balkon sefası bir çeşit balkon kazasına dönüşebilir.
an itibariyle beklemeye degecek bir seyin daha olması; uyanması...
bilgisayarın bana kaldığının garantisidir.
sessizlikle kaplanan, özlenen andır.
mutluluk veren bir duygudur gariptir ama insanda güvende olduğu hissi uyandırır. artı hafif kıskançlık uyandıran sinir edebilen bi durumdur zira saat kaç olmuştur o mışıl mışıl uyurken siz bir türlü uyuyamazsınız.
sevgilinin, baskasinin kollarinda uyudugunu bilmemekten daha bir icguveysinden hallice olanidir. *
- alo?
* sevgilim uyuyor musun? emin olmak istedim de.
- manyak mısın selami. sayende uyandım. uykumu kaçırdın.
* an itibariyle uyanık olduğunu bilmek ne güzel.
- an itibariyle de senin öküz olduğunu bilmek ne güzel.
* ne? ne güzel?
- dıt dıt dıttt.
* hat koptu galiba.
artık rahatlıkla uyuyabilirim diyeceğiniz hadise.
sevgilinin sizden uzak diyarlarda barın tekinde tanımadığı bi erkeğin kucağında uyumuş ve artık çoktan uyanmış olduğunu bilene kadar güzel durum.
keşke hiç uyumasa hatta keşke hiç uyumasak dedirten durum.sanki uyanıkken yaşadıklarımızdan çok şey anlamışız gibi onca zamanı gözümüzü kapatıp ağzımızı açarak geçirmek pek de akıl karı bir iş olmasa gerek..
sizin de uyumanız gerektiğini gösteren durum.
yanında ben de olsam tadından yenmezdi de diye düşünülür herhalde. **
rüyasında sizi gördüğünü düşündüğünüzde daha bir tatlı olacak durumdur.
(bkz: sakın yanılıyor olmayasın sen)
kimle ve ne sekilde uyudugunu bilmedikce fazla rahatlık vermeyecek durum
bilmek istemiyorum, görmek hissetmek istiyorum. şeklinde içimizden haykırılır ancak nafiledir. hatun uyanmasın diye haykırılmaz telefonda.