bugün

kız arkadaşınla tanışıp çıkma döneminden sonra artık işin ciddiye binmesiyle babası gelsin tanışalım şununla der. şununla demesi bile o buluşmanın zorlu bi yanı olmasına yeterlidir. eve gidilir baba anne kardeşler karşına oturur ve sanki sirkteki maymun gibi size bakmaya başlar. baba sorar ne işle meşgulsun diye sen cevap verirsin okuyorum efendim
çok güzel bi iş ne kadar kazanıyorsun der ve der demez senin alnından çenene doğru bir ter damlası akar baba da sinirli bir tebessüm eder. artık evin babası taşak geçecek elemanı bulmuştur. yemeğe geçilir ama o kadar kasılır ki içtiğin ne çorbadan ne de o köfte pilavdan hiç bir şey anlamazsın çatal hangi eldi lan bıçak nasıl tutulur triplerine girersin ve kesin bi sakarlık yaparsın. işte böyle lanet bi gergin ortamdır. tabi herkes için geçerli değildir bu kural ama çoğu türk ailesi erkek arkadaşına bir numaralı şüpheli damgası yapıştırarak bakar belki doğru yaklaşımdır fakat güzelim çocuğun suçu ne.
(bkz: evlilikten soğutan nedenler)
sevgililer için büyük insanlık için küçük bir adım
Yemiştik allah affetsin.
Benim haricimde herkesin yemek yediği yemekti.
beni yemeğe davet edip mandalina vermişlerdi sadece. öyle bir durum.
" kaşarlı domates çorbası olmayaydı inşallah " dedirtir.
Yemek sonunda kayınpeder evi gezdirmişti bana. Ulan ne alaka amk napıyoruz diye söyleniyorum. sonra arka odanın balkonuna çıktık, hemen cebinden 2 dal sigara çıkardı.

- hızlı hızlı içelim yakalamasınlar.

Bazen bu konu açılır hanım, annesi niye böyle bir şey yaptın diye gülerler. biz de kayınpederle ayrı güleriz.