vercem de araya kaçmasın diyen kızdır.
karşısındakinin sevgilisi olup olmadığını merak eden kızdır.

-sevgilin varmı gitsin efendim
-var şekerim senin var mı
-ay benim de var. ne zamandır çıkıyorsunuz, nerede oturuyor?
-işte bikbikbikbik..

(bkz: kız muhabbeti)
kendini acınası bir duruma düşüren, taktikten bihaber olan kızdır. olaya, kendisinin sevgilisi olmadığı bilgisini bi yere sıkıştırarak başlayıp, direk "sevgilin var mı" diye değil de, karşısındakinin sevgilisinin olup olmadığını ortaya çıkaracak soru ve cümlelerle girmesi lazımdır. en basitinden bir örnek: "şu gün ıvır zıvır var sevgilinle gelsenize". tahmini cevaplar: 1) sevgilim yok ama yalnız gelirim. (sevgili yok) 2) o sevmez öyle şeyleri ya. (sevgili var) (bkz: oh shit)
aranıyordur. pek tabi (bkz: arayan mevlasını da bulur belasını da).
erkeği etkileyip peşinde köpek etmek için sorar. devamında bi sikim de olmaz. kız çoktan başkalarını etkilemeye yönelmiştir bile.
arkadaşıyla bu konu üzerine iddaya girmiş kızdır. yoksa sizinle çıkcak kız böyle sorular sormaz.
bana çık diyen krodan bir farkı yoktur.
aslında soran kişinin size yazdığını düşünürsünüz ama büyük ihtimalle arkadaşı için soruyordur. bu yüzden kadınları anlamak zor.
alacağı cevap büyük bir ihtimalle hayır olacaktır. klasik erkek psikolojisi.
karaköy'den ayağına gelmiş teper mi ?
Artık erkekten umudu kesmiş olan kızcağızın kendini ortaya atarak gösterdiği cesaret gösterisidir.
can dır can.
kaşınıyordur. iş bitince tanımayın. ama sevgilinizi de bir düşünün. aldatmak - aldatılma kavramlarını düşünün. noldu lan sevgilim aklıma gelince entrynin yönü değişti.

- gutiiii yok böyle bi goollll.
geçen gün bir cafede oturmuş biraz dinleniyordum, kahvemi yudumlarken yan masadan bir kızın bana baktığını fark ettim. bu bakışlar bitmek bilmedi. gerçi çoğu zaman böyle bakışlarla karşılaşıyordum. kahvem bitince garsonu çağırdım ve hesabı ödedim. arabama doğru ilerlerken, bir anda o bakan kız arkamdan geldi. rahatsız ediyorum ama acaba isminizi öğrenebilirmiyim dedi tabi ki dedim. ismim xxx dedim. neyse kızla ayak üstü biraz lafladık falan. sonra numarasını aldım derken. bir baktım sabah olmuş uykudan uyanmışım. hay mına koyım yine rüyaymış.

(bkz: hayaller hayaller)
ilkokul arkadaşımdır efenim. yıllardır konuşmadığım ilkokul aşkım olan kız az önce aradı napıyosun nediyosun derken sevgilin var mı deyiverdi, hala anlamını çözmeye çalışıyorum. ulan öküzün altında buzağı mı arıyorum diye de düşünmüyorum değil hani.
bana sormuştu bi kere ama bisey anlamadım aq.
her kız sormaz. bu kız kaçırılmaz.
Hayır yok cevabını alacak kızdır.
Yok bende gıcık yapıyor demek gereken kızdır. O zaman sözün devamı gelmez ve konu kapanır.
Dükkanım kapalı, sana bizi osman var osman, iyi çocuktur onu yapayım.

https://youtu.be/dDBBTl3RJaY
hayır deyince dalga geçmek için soruyordur gavaşe.