bugün

sözüm meclisten 20 km dışarı, kız kısmısının bitmek istemeyen boktan isteklerinden mütevellit, bir zamandan sonra, ''benim de hayatım var lan!'', ''ben de insanım!'' mottosuna sadık erkeklerin demesi muhtemel cümle öbeğidir.

nedir efendim bu erkeklerin, sevgililerinden yana oluşan dertleri?

bir yerden sonra ne paradır, ne de bitmek bilmeyen maddi istekleridir. küçük bir buseyle bile, kocaman bir hediyeye bile değişmez sizi seven kız. ama, araya kilometreler girer, bir de iş dünyası, annenin hastalığıdır (bkz: annenin kanser oldugunu ogrenmek/#3960033), sıkıntı sıkıntı skınıt deryasında teknesi alabora olmuş kişi, bir yerden sonra hayattan bıkmıştır ki, kalkıp da, bir de sevgilisine günlük rapor verebilsindir. ne kadar yüz verirsen, o kadar astar, zopa, kötek isteyen sevgili modellerinden de birisine tutulduysanız,

aman efendim de neymiş,

- sen beni artık istemiyormuşsun, hangi arkadaşınlaymışsın ki de, yanında telefon açmıyormuşsunlar, sadece telefonla görüşüyoruz, niye açmamalar... ben de insanım lan, anka kuşu olasım, başka bir yerde üniversite okuyasım, bir yolunu bulup da, bu skindirik ülkeden zaten çıkasım var, bir de senin dırdırını çekiyorum be mübarek diyemezsiniz... çünkü, size yine de bir yerde sevgi gösteriyordur, belki de duygudan aşktan çok mantığın ağır bastığı odunun tekisinizdir. her ne kadar, sevgiliniz 5 dakikada bir arayan sevgili modunda takılsa da, bir yerden sonra, samsonite testlerindeki tezat aç kapa hemencecik bozuluveren fermuarın bir yarısı siz, diğer yarısı da sevgiliniz oluverir...

- faideli romantizm hattı sundu- her nerede yaşıyor ve yaşatılıyor iseniz...!

(bkz: iki arada bir derede kalmak)
13 şubat gecesi, sevgilisi için hala bir hediye almamış kişi söylemi
sevmeyen,sevgilisini beğendiğini ve yanında gezdirebileceği zekaya sahip olduğunu düşünmeyen yazar söylemidir. (bkz: birinci tekil şahıs)
(bkz: sevgilim yok derdim yok)
kesinlikle doğrudur. birde sürekli kavga edilen bir sevgiliyse hayatınızın orjinini kaydırır. kavgalı değilseniz herşey güzel kavgalıysanız herşey terstir. kendinizle ve hayatınızla yeteri kadar ilgilenemezsiniz. sevgili değil de bir bebekle birliktesiniz sanki, sürekli ilgi alaka gerekir. planlarınızın aksamasına yol açar. bunları yaşamıyorsanız zaten bırakmayın onu, evlenin.
uygun kişiyi bulamassanız başınızın belası olur.doğrudur.
dert mert istemiyorsan bırak git dedirten serzeniştir,
her zaman şikayet edecek bir şeyler bulan insanların laflarındandır.
görmüş geçirmiş bir abi sözüdür. hakikaten öyle.
benim gibi olun sevgili yok rahatım . Bir iş sıkıntım var şuan.
"ulan keşke olsa da, derdine razıyım" dedirten sözdür.

"sevgili" kavramı biraz fazla küçük kaçardı bu bahsini ettiğim ilişki için.

zira bu olay "dengesizliğin dengesi" ile özetlenemese de biraz olsun canlandırma yapılabilecek bir olaydı. canı sağ olsundur.
Sevgilisi olan mutsuz, olmayan mutsuz.

Ne enteresan şey kardeşim bu sevgili?
Hadi ayrılsanıza. Nolur nolur nolur.
derdim yok çünkü sevgilim yok ama sevdiğim, beklediğim, bekleyenim var.
görsel
varsin olsun sonu sonum olsun sevmek guzel seni olmasanda yanimda olsun varsin diye devam eder sair..
demek derdimiz yok bizim, çok şükür.
bir derdim var bin dermana değişmem. Ama şu an değişebilecek bi dert yok
Sevdiğim hanım ile bir miktar uzakta olduğum için ve doğum gününe gidemeyişimden ötürü WhatsApp'tan mesaj atarak doğum gününü kutladım. Hâlbuki doğum gününden bir gün sonra yani yarın yanında olacağım. Ama saatlerdir trip atıyor ağlıyor sızlıyor. Bu gerçekten büyük bir sorun mu bu kadar aq ?
bunu sürekli söylüyorum ama beni dinlemiyorsunuz. sonunda dediğime geleceksiniz.

sevgililik ve evlilik en büyük iki hatadır.