bugün

"hamilelik başlangıcı" diye teşhis mi konulur? kadın ya hamiledir ya değildir.
bu arada hikayedeki mağdur arkadaş çok uyanıkmış. kadın, çocuğu kucağına vermeden ayıkmış.
(bkz: bir dakikalik zevk ugruna cocuk yapmak).
Oha yazıyı okudum, üzüldüm la.
Aşkın gözü kördür sözünün yaşanmış halidir. Belki dışarıdan bakan birisi arkadaşına bu kızda bir şeyler var vs. diye uyarmıştır bile ama çocuk seviyorsa göremez, görmek istemez.

Öyle döner arkamı giderim demek basit ama hazmetmek zor iştir, hele ki yıllarınızın çöp oluşunu, kandırılışı, emeklerin ziyan oluşu vs. bunları düşündükçe adam canına bile kıyabilir. Eğer doğruysa o arkadaş ile biraz vakit geçirmeye çalışıp, aklını dağıtmasına yardımcı olunabilir.

Ayrıca sevgilisi olduğu halde başka kızlarla birlikte olan erkek arkadaşlarımız da yok mu sanki.. kızlara orospu diyorsunuz da bu ne oluyor yani? O yüzden kız erkek fark etmez şerefsizlik cinsiyet tanımaz.
böyle adamlara cidden üzülüyorum. el sürmeye kıyamadığı kız çatır çatır berkecanlara veriyor. yazıklar olsun ne diyelim... yeni nesil kızlar sıkıntılı.
(bkz: kakabus)

Işte şimdi sıçtınız.
(bkz: sevilim halime)
gercekse hakikaten cok kötü bi durum
sen elini sürmeye kıyamamıssın üstüne titremissin o gitmis baskasıyla olmus
yazık gercekten cok yazık.
kimseyi ilgilendirmeyen durum.

bana ne sorusunu sordurur.
kendi saflığı mı desem, hatunun kurnazlığı mı desem ne desem bilemedim. ucuz yırtmış en azından, evlendikten sonra da olabilirdi böyle bir şey, bir arkadaş bahsetmiş yukarıda, onun üzerine de atabilirdi çocuğu. üzülmeye zeval yok, bir an önce şoku atlatıp önüne bakmalı ve herkese tam anlamıyla güvenilemeyeceğini öğrenmeli ki öğrenmiştir bu olaydan sonra.
çocuk bir nevi ucuz kurtarmış... kız en ufak cinsel yakınlaşmada çocuğu bu elemana iteler bide güzel nikah yaptırırdı kendine oh mis.

verilmiş sadakası varmış ki arkadaşın kızın ne mal olduğunu erkenden anlamış.

geçmiş olsun.
arabistan da bir gelenek vardı tasvip etmediğim. zina yapan kadını taşlayarak öldürmek gibi.

Yok yok hayır yine de tasvip etmiyorum. sadece olduğunu söylemek istedim.

sevgilinin hamile olma durumu...
geneleme falan yapmayın diyorsunuz ama türk kızları bu kadar. saf iyi niyetli insan gördükleri zaman arkalarından her türlü işi çeviriyorlar.

o çocuk eğer kızdan ayrılırsa. kendini büyük bir ihtimalle bu tür gönül işlerine kapatacak veya içinde kalan o masumluğu içinden dışarıya parçalayarak çıkartacak. sonra erkekler şöyle şerfsiz böyle pislik. Neden acaba ?
Çoğu böyle.
adama yazık olmuş, zor durum tabi. bir an önce toparlanması lazım neticede hayat devam ediyor. artık önüne baksın bir daha birine güvenir mi? bilinmez ama artık yoğurdu üfleyerek yiyeceği kesin. birde hayattan umudunu kesmesin her şeye rağmen yaşamaya değer.
O arkadaş bir daha kolay kolay kimseye güvenemez. Hayatının uzun bir dönemi acı içinde geçecek. Kızın yaptığı orospuluk yüzünden o kişinin hayatı kaydı. Eğer gerçekten seviyorsanız bakın gerçekten seviyorsanız diyorum! iki güne unutursun baksana sana ihanet etmiş falan diyenler olsa bile unutamazsın. Asla hemen unutulmaz. Çünkü sen o kişiyi severken en saf, en temiz duygularınla sevmissin. Geleceğe dair hayaller kurmuşsun. Dokunmaya kıyamamıssın. Onun için canını bile verebilirsin ama o gitmiş başkasıyla yatmış. Hayır sadece aldattığını falan ogrense neyse işin çok daha ileriye de gittiğini öğrenmiş. Senin dokunmaya kiyamadigin kız başkasından hamile kalmış. Ağır bir psikolojik rahatsız dönemi geçirilebilir. Arkadaşınıza destek olun eğer olay gerçekse.

Sadece anlaşmazlik yuzunden ayrıldığımızda bile eğer ki o kişiye baglanmissak o ayrılık süreci çok ağır oluyorken böyle bir durumu düşünemiyorum bile. Allah kimsenin başına vermesin.
Babalar günün kutlu olsun.
sanki bir (bkz: kanal d) dizisi adı gibi.

entrika yasak aşk dolu.
Bazı tiplerin anlayamadığı çok şey var şu yazıda.
Ben olsam öldürürdüm diyeni mi ararsın, bu mali siksen gene anlamaz diyeni mi ararsin... bol keseden sallayan var çünkü bekara karı boşamak kolay.
Adam çok sevmiş, dokunmamış dahi. Aldatılmıs ve bunu sindirmek kolay değil.
Katlanmasi gereken çok şey var çünkü. 1 saat önce canindan çok sevdiği kişiyi hayatından çıkarması gerek. Onu bir kere daha eskisi gibi sarılıp koklayamayacagini bildiği için üzgün önce.
Sonra geride kalan bütün güzel şeyleri sorgulamasi gerek. Her şey yalan üzerine mı kurulmuş, her sözü yalan miydi, bunları da bi sindirmek lazım.
Kandırılmak hissi çok ağırdır, berbattır. Bunu hazmetmesi ondan daha da zordur. Üzülecek, ağlayacak ve kolay atlatamayacak elbet. Bundan sonraki bütün hayatına da yansıyacak, hep bir şüpheli olacak. Durup durup paranoya yapacak.
Sonra Size ters gelen şunu düşünecek;

-bu kız ne yapacak, ne olacak hali?
Düşünür tabi, seviyor adam. Kendi ikinci planda. Önce o.
Bunu herkes anlamaz. Keşke anlasa.

Aldatanı dövüp, öldürmek barzo işidir. Her ne olursa olsun, seni kandırsa dahi çok sevdiğin birinin kötülüğünü isteyemezsin. Isteyebiliyorsan zaten sevmemissin. Adamlik dönüp tek bir şey söylemeden gidebilmektedir.
Kimseye bir zararın dokunmadan olayları hazmedip gidebilmek herkesin yapamayacağı ama yapılması gerekendir.
Bir insanla günün birinde herhangi bir yerde karşı karşıya geldiğinde, sen yüzün dik karşındakinin yüzü yere bakiyor ise yanlışın kimde olduğu çok nettir.
Bütün güzelliklerin ta amina koyayım, önce vicdan olsun insanda, herkes o vicdanı sevsin.
kıza burdan lanet okuyorum. o çocuğun halini düşündükçe küfür edesim geliyor, çok bağlı olduğu ilişkinin bok olmasımı dersin hayatının boktan bir hal almasımı dersin bilemedim allah kolaylık versin kardeşime. güçlü durur umarım.
Yazıyı okumadım ama bir erkeğin yaşayabileceği en büyük korkulardandır sevgilisinin hamile olma ihtimali.

'' aşkım adetim gecikti'' cehenneme hoşgeldiniz.
öncelikle
(bkz: based on a true story)
hayata dair çük burkan detaylardan biridir.
Elemanın düştüğü durum üzücü. Hangi birine üzülsün. Yapacağı o an kızın yüzüne tükürüp oradan ayrılacaktı umarım öyle yapmıştır. Bir kadın böyle yaptı diye tüm kadınları suçlamak doğru değil. ilişkilerde sadık olma, bağlı olma ve sadakat yok. Kimin eli kimin cebinde belli değil.
Her şeyin fazlası zarar.hanımcı davranıp Kızın bir dediğini iki yapmazsan seni parmağında oynatır.Oynatmış da geçmiş olsun.
Ben bu ilişkilerde her şeyi anlıyorum da aldatmayı üstelik de sevgiliyken aldatmayı anlamıyorum.Bunu yapan insan karakterden yoksundur.Madem aldatacaksın ayrıl sonra ne yaparsan yap.insanların duygularıyla oynamak bu kadar basit olmamalı.
Zararın neresinden dönerse kâr. Oldu da evlendiklerini ve kadının adamı boynuzlamaya devam ettiğini düşünün bir de.