bugün

malesef günümüz türk gençliğinin önemsemediği durum. dinimiz karşı cinsten biriyle flört etmeyi, aynı ortamda bulunmayı yasaklamışken malesef zamane gençlerinin işi gücü aşk meşk ve kaba tabirle manita yapmaktır. üniversitelerde liselerde kızlı erkekli ortamlar, sevgilisiyle el ele dolaşan çiftler, ulu orta öpüşen koklaşan insanlar, hatta ve hatta sevgilisiyle zina yapan mahlukatlar ap açık dinin bu emrini çiğnemekte ve ahlaksızlık yapmaktadırlar. sevgililik, karşı cinsten biriyle flört etme vs durumlarının 11 yaşındaki kızı hamile bırakan insandan pek bi farkı yoktur gözümde. sonuç olarak ikisi de ahlaksızlığın alasıdır.

edit: ne çok ahlaksız insan varmış.
Evlilik söz konusu değilse o kadar da kötü olmayan durumdur.
(bkz: şeriat geliyor)

Bu zihniyette insanların çoğalmasıyla 10 yıl sonra "sevgilinin olması zinadir" kalıbına yerleşip elini tutu diye hapse girmemize neden olacak yasa olabilir.

(bkz: aşk yasaklandı artık hakla açık yerlerde)

Peşin not: dini size bıraksak eğer sadece camiiye gidin gelin abdest alın oruç tuttun başka da bi ise karışmayın cennetliksiniz dersiniz ilk gelen ayetin oku olduğunu unutarak şerefsizler siziii
her geçen gün biraz daha yalnızlaşmaya mahkum düşünce.

(bkz: adem ile havva)
(bkz: tahir ile zühre)
(bkz: kerem ile aslı)
(bkz: leyla ile mecnun)
günümüzdeki gönül eğlendirmelerinden bahsediliyor sanırım, doğru önerme.

bir kere elini tutmakla bir şey olmaz
bir kere öpmekten bir şey olmaz
bir kere dudaklarını öpmekten bir şey olmaz
bir kere beraber sarılarak yatmakla bir şey olmaz
bir kere ağza...

toplumlar böyle böyle köreliyor azizim.
Karşı cinsten biriyle flört edince ahlaksızlık olması durumudur. Anlamadığım nokta, madem heteroseksüel insanlar ahlaksız, o zaman neden homoseksüeller dışlanıyor? Nasılsa karşı cins yasakmış.

Mantıksızlığını da adaletini de sikeyim dünya. Tecavüze uğrayanı tecavüzcüyle evlendir, sevgililere ahlaksız de, eşcinselleri yak, transseksüellerle dalga geç, bi rahat bırakın şu insanları abi size giren çıkan ne ya. Wtf!
Dine göre, "Evlenmeden olmaz" mantığı vardır. Yanlış anlaşılmasın, kadın ile erkek arasındaki mahremin kalkması evlenmek ile olur.
Ha şimdi sevgililik vesayre var. Ha sevgili olalım can ciğer olalım neyse, işin kötüsü "yatağa atıyım skiyim" mantığı var.
Yatak düşünmeyen sevgiliden derhal ayrıl mantığı.
ömrümün yarısından biraz azını ahlaksız olarak geçirdiğimi öğrenince içimi bi üzüntü kapladı, ben aslında ahlaksız olmak istememiştim, sadece sevdim ya da sevildim çoğunda da sadece günümü gün ettim.böyle bakınca harbiden de ahlaksız olduğumu anladım.
sevgiliyle takılmanın dinen yasak olduğunu söylemiş arkadaşım ve doğru söylemiş.Evet dinen sevgililik yasak ve şuan ki toplum bunu benimsemiş durumda.Türk toplumunun ne kadar değiştiğini gözler önüne seren bir olay daha.Ha ben sevgililere bir şey elbette diyemem ama ilişkiler artık çok laçka bir hal aldı toplumda.Gene de herkes kararını kendi verir o kadarda abartarak tepki vermeye gerek yok hem dindar kardeşlerimiz hemde diğer görüşü savunan arkadaşlarımız.
sevgi ve ahlaksızlık kelimelerini birbirini tamamlayan şekilde kullanmayı başaran yazarın düşüncesidir.
sevgililiğe nasıl baktığın önemli. birisi var sevgilisine kıyamazken bir diğerinin aklında sadece onunla seks yapmak vardır. sevginin, aşkın ne olduğunu bilen iki insanın sevgililiğinde sadece aşk vardır.
Zinadan farkı yoktur. Ne biçim ülke olduk acilen bir kararname ile görücü usulü dışında eş bulmak yasaklanmalı.