1. 1.
  Açık ve net köylü, anadolu çomarıdır.

  Yok işte sevdiğinin nefesi kutsaldır onu kirletme...

  Yok tuttuğun el mevladan sana emanettir bırakma...

  Yok gözlerin helalden başkasına bakmasın...

  Noluyoz amk lan? Yokluktan bu olaya çok derin felsefi/dini ve bilimum ideolojik anlamlar yüklemeye başlıyor insanlar artık.
  13 -10 ... bu da mi
 2. 2.
  bunun köylülükle falan alakası yok; ama muhtemelen maddi durumu ve eğitim seviyesi düşük, arkadaş çevresi vasat ve altı olan ergen bireylerde bu düşünce yapısını görebiliyoruz.

  (bkz: gülüm)
  (bkz: helalim)
  7 -4 ... zera
 3. 3.
  (bkz: nazorellaschulz) ay ne yapayım 40 yılda bir sevgili yapıyorum onada aşırı maneviyat yükleyeyim izin verirseniz.
  4 -2 ... nazorellaschulz
 4. 4.
  Ergenlikle alakası yok bence. Hatta 30 yaş üzeri insanlarda daha fazla bu depresiflik.
  1 -1 ... bu da mi
 5. 5.
  Bir de bu insanlar, sevgililerinden ayrılınca saçma sapan triplere girerler, etraflarındaki kişilere de hayatı zehir ederler. Sanki işiniz gücünüz yokmuş gibi, bu salakları teselli etmek için kırk takla atarsınız.
  1 -3 ... expandera
 6. 6.
  annişinin babişinin piremsesi kun fe yekuncu cecelist ravzanurlar sevgili yapınca olacaklar silsilesidir. ya ne olacağıdı?
  8 -4 ... serrano
 7. 7.
  Bir de sevgililiğe aşırı maddiyat yükleyen insanlar var evlerden ırak.
  4 ... son60dakika
 8. 8.
  Ancak güzel yürekli insanların yapacağı şeydir.
  4 -1 ... ilgisiz ve sorumsuz insan
 9. 9.
  Yeter lan yeter, fişlemeyin lan artık insanları.
  1 ... ekrem abi
 10. 10.
  Günümüzde kediye köpeğe bile bu kadar anlam ve maneviyat yükleniyorken bir insana yüklenmesi gayet olası ve doğaldır. Çünkü davranışlarımızın çoğu hayatımızdaki yalnızlığı ve kimsesizliği bastırmak içindir. Bir insanı beklemeyen, aramayan kimse hayattan umudu olmayan insandır. Maneviyatı olan ilişkiler de günümüz tüketici toplumunun saldırısına uğramasın bir zahmet. Derdimi derdine ortak edenin yeri hiç başkasıyla bir olur mu?

  Alelade Bir yerde kulağınıza çalınan şarkı size eski güzel zamanlarınızı anımsatmıyor mu mesela? Bir acı tebessüm oluşmuyor mu? Yağmurdan sakınmak için girdiğiniz bir tente altının, başka zaman önünden yalnız geçerken oluşan yoksunluk hissidir maneviyat. Dünyada öyle şeyler varki bunlar hakkında bir yargıya varmak şüphesiz sizin üzerinize vazife değil tüketici tayfa.
  1 -1 ... bolivya devlet radyosu