bugün

sürekli hediye alan bir tipse sorun olmayan sevgilidir.
"ardı arkası gelmiyor ki" dedirtir adama. sevgililer günü, doğum günü, anneler günü, evlilik yıldönümü sürer gider. hediyelerde çıtayı yükseltiysen yandığının resmidir. kafama eserse alıyorum artık.
(bkz: yarım elma gönül alma) minik çikolata da olsa hediye hediyedir almak, önemsemek gerekir.
sevgilisi olmayanların yaşadığıdır. olsa alır mıyım bilmiyorum ama olmayan sevgiliye hediye almıyorum o kadarda psikopat değilim.
Sevgililer gününü önemsemeyen bir sevgiliyle olmanın gerektirdiğidir.
belki de o tarihlerde parasal durumu iyi olmayan sevgilidir. yadırgamamak gerekir. önemli olan hatırlaması ve sevgilisine kocaman sarılmasıdır.**
günümüz dünyasını aziz valentin görse ağlardı.
ayrıca;
(bkz: sevgililer gününde sevgiliden ayrılmak)
sevgilisi olmayanı ilgilendirmeyen haldir.* **
ciddi düşünülüyorsa Sevgiliyle para konusunda sen-ben olmaz, kimin parası varsa o yapar ödemeyi.

- aa bak şu gömlek de güzelmiş
+ gel hayatım alayım onu sana

ya da en basitinden yemek yemek birlikte en çok yapılan eylemlerdendir, burada da yine o anki maddi durumu kimin daha iyiyse o öder. bunlar bile hediye sayılabilir. Ayrıca bir sevgililer günü hediyesi almaya gerek yoktur.
(bkz: sevene her gün bayram)
uzaktadır ve ona hediye alacak başka kişiler vardır.
hep yapmak istedim fakat cesaretimin yetmediği durumdur.
bir erkeğin, sevgilisinin kendisini anlamdığını düşündüğü ve kapitalizme yenik düştüğü bir durumdur.
insanların sadece cebinden para çıkması için yapılan saçmaca anlamdırılmış bir gün olduğunu düşünürsek durum gayet tabi normaldir..
zeki bir erkeğin kapitalist düzenin oyunları, sistem karşıtlığı gibi felsefeler yaparak, bir ihtimal sevgiliyi kızdırmadan olayın mantığını kavratabileceği durumdur.
ayrılmak istediğini belirtmenin bir başka yoludur,tam bir cibilliyetsizlik örneğidir.
sevgililer günün birbirine hediye almamak o ilişkinin doğallığının en güzel kanıtıdır.
hediyeleri pek ciddiye almayan çiftlerdir.
sevgilililer önceden konuşup anlaşırlarsa gayet doğal karşılanabilecek durumdur.
(bkz: e bu benim)*
(bkz: kapitalismin oyununa gelmemek)
+aşkım, hani sevgililer günü hediyem benim?
-canım ben materyalizme alet olmayı sevmiyorum.
+necati nerde hediyem?
-hem ben senin sahip olabileceğin en güzel hediyeyim ki.
+matruşka olursun ancak sen, her haltın içinden çıkıyorsun çünkü.
-ihi ehe he, hadi kahve ısmarliim sana,
+oo zenginsin?
-hediyenin parasını yiyeliöhööhöıhımm..
+allah cezanı versin necati, boyun devrilsin e mi
-hay dilimi...
sevimli olduğu kadar çocukça, çocukça olduğu kadar masum, masum olduğu kadar da sevimli bir davranıştır.
ben seni sadece bugün değil her gün seviyorum aşkım denilerekten söz konusu olaydan yirtabilme girişimine dönüştürülebilecek parasiz pulsuz eylem. *
akabinde şaka yaptım diyerek arka tarafta saklanan hediyenin ortaya çıkartılmasıyla son bulacak eylem.
zira kızların bu konudaki beklentileriyle oynamak ateşle oynamaktan farksızdır. *
eğer 14 şubat sevgilinin doğumgünü ya da ilişkide herhangi bir özel gün niteliği taşımıyorsa en mantıklı seçenektir.

bahse konu günde gül fiyatları 5 katına, ıvır zıvır 3 katına ani bir sıçrama yapar. sevgiliye hediye alırsın hey ne güzel sevinir falan. so what demek istiyorum sayın sözlük. sen git kapitalizme o kadar para say, maneviyata paha biçip hediye al bir yerde "sana sevgim bu kadar" de sevgilin de mutlu olsun. yok ya.

not: 15 şubat günü sonuçlarını bu başlık altından aktaracağım bizden ayrılmayın.
(bkz: özel günlerde hediye alma sorunsalı/@yasak merve)