bugün

14 şubat sevgilisiz geçebilir ama sevgisiz gün geçmesin.
Yıldız tilbe ablamın tadından yenmez, muhteşem ötesi bir şarkısıdır. Sevgililer günü bir gün. Ben sana ölürüm her gün.
Suudi arabistan'da yasaklı olan gün.
daha var 14 şubata da tek gün o gün değil ki bugün de sevgililer günüydü ben yalnızdım ayrı.
deprem üzüntüsünden bu yıl aklımıza gelmeyen gün. yemişim sevgililer gününü.
Hiç sevgilim olmadı o yüzden bende yemişim sevgililer gününü.
"romantize" edilen gün olarak medya tarafından dayatılmasınin nedeni alışveriş hacmini artırmaktır.
Kapitalizm is loading.
Üüüüüüüffffffff ne kadar manidar.
görsel
14 şubata kabaca 9 ay 10 gün eklediğimizde, doğacak çocuğun yay burcu olması beklenebilir. ve, günün romantizmi, mumu, yemeği, ayısı, fili, hediyesi derken bayağı bir prodüksiyon gerektiren bu günün somut neticesi olarak, yay burcu insanların diğerlerine göre daha fazla olması kabul edilebilir bir öngörüdür..

ama, 2001-2014 türkiye doğum istatistiklerini incelediğimizde en fazla doğumun aslan burcuna, en az doğumun ise sürpriz bir biçimde yay burcuna isabet ettiği görülmüş... insanlar, bırakın en fazlayı, en az doğumu 14 şubat ve civarına endekslemiş ve bu bence sosyolojik bir araştırma konusu olmalı...

teorilerim:
- kızlar fil mil sevmiyor, kalp şeklinde çikolata getirdin diye gel sana bir çocuk doğurayım demiyorlar.. oyuncak ayıya yaptıkları tezahürat falan hep kolpa...
- 14 şubat kutlayan erkek ciddi niyetli değildir, baba olmak istemez (ki, bu çıkarsa çok feci işimize gelir),
- ekonomik tablo 14 şubat falan dinlemiyor, herkes yemeğine falan çıkıp, günü zararsız ziyansız kapatmaya uğraşıyor..

test materyalim bulunmadığı için pratik sonuçlar şu aşamada mümkün görünmüyor.
Yine şubat ayında ortalık kırmızı gül ve saçma sapan hediyelerin reklamıyla dolacak. Yine bahaneyle birkaç üründe indirim filan olacak ki benim ilgimi cekebilecek tek kısmı bu olacak.
Vıcık vıcık aşkolarin şeysi...

öykk..

Pehh.
sevgilim yok ama bugün konsere gitmeyi düşünüyorum.
besiktaş'taki athena konserinin selden ve maden kazasından dolayı iptal olduğu gün.
kapitalizmin oyunu olan sıradan bir gün.
güncel Önemli Başlıklar