bugün

sevgilisi olmayanların, bir dernek çatısı altında toplanıp, sevgililer gününe karşı taksim meydanına tek tek yanlız başlarına gidip siyah çelenk bırakmalarıdır.
can sıkılmaması gereken durumdur. sevgili her şey değildir. önemli olan sevgiliyi bulmadan da sevgili bulmaktır. kendini seven insan zaten sevgili sahibi demektir.
sevgilisi olmayanların kendilerini avutacak sebepler bulmak için düşünüp duracağı durumdur.
sevgililer günü gibi salak bir kavramı bulan bir denyo yüzünden hiçbir gereği yada mantığı olmadığı halde içinde ister istemez bir burukluk hissedecek olan kişidir. birilerinin diğer günlerden daha değişik ve hoş bir gün geçirmeleri için birilerinin üzülmesi gerekmektedir. birlik olup sokaklara dökülen ve suratlarında yapmacık gülümsemeleriyle dolaşan sevgililerin mutluluk kaynağı sevdiği kişinin yanında olmak değil, başkaları gibi yalnız olmamaktır genelde. yoksa aynı çiftler diğer günler birlikteyken sıkılarak etrafa bakınıp telefonlarını kurcalayarak vakit geçirmeye çalışmazlardı. insanları birleştirmeye değil, bölerek ezmeye çalışan bir günün kurbanı olmaktır sevgililer gününe yalnız girmek.
diğer günlerden herhangi bir farkı olmayan, ya da herhangi bir fark teşkil etmeyen durum. sevgililer günü'nü eğer sevgili olarak gördğü kişiye kendisini adadığı günlerden farklı bir gün olarak gören ya da sevgililer günü'nü ticari kaygılarla hazırlanmış bir günden farksız olduğunu bilmeyen bünyelerin gerçekleştirebileceği eylem...
(bkz: hayatı yanlız geçirmek)
çok güzeldir.. insanın kendi kendine ayırdığı bir gündür.. isteğe bağlı olarak diğer sap arkadaşlarla türlü hayvanlıklar yapılabilir.
sevginin günü olmaz ki, diyen insanın yapmaktan zevk alacağı eylemdir...*
sevgiliyle de geçirsen sevgilizde geçirsen değişiklik olmayan gündür. *
sevgilinle tiyatro oynamaktan daha iyidir dedirten durum...*
(#1291049)
bana da oluyor bazen.. bi gün sonra geçiyor ama.. çekirdek çitleyin bol bol, çok iyi geliyor bak..

tanım: umursanması elzem olmayan hadise..
- 14 şubat'ta naaptın erdener Âbi ?
+ ben 14 şubat'a karşıyım
- kahrolsun kapitalizm di mi âbi ?
+ öyle...
- abi sevgililer günü yaklaşıyo ne alcan sevgiline?
+ abi ben direk sevgiliye karşıyım
- e gün?
+ sevgili olmadan gününe lüzum yok
- abi sevgili?
+ ya iyi be aman, çok istedin tamam bul bi tane bana o zaman. aq senin ben. sanki bulduk da sevgiliyi bi de hediye alcas töbe töbe.
13 $ubatta sevgiliden ayrilip 15 $ubatta tekrar bari$mak icin en guzel nedendir.
huzur ve hüznün bir arada yaşanacağı gündür.
Bir gecelik bişeyler yaşamak için start vermek acaıyla kullanılabilir bir gece...
aslında herhangi bir gün olan sevgililer gününü, sırf hediye almamız için icat eden insanlara duyulan kini kusmayı, bu lanet günü çıkaranlara bütün gün sövmeyi gerektiren durumdur. acıdır, acıtır.
sevgilin var hediye almasan olmuyo.sevgilin yok (ohhhhhhh ne guzel işte)hediye almasan da oluyo.dert etmeye gerek yok yalnız geçirsenizde değişen bir şey yok yani.
gün boyu kendinizi kötü hissetmenize sebep olan durumdur.
eskilerde kalmış aşkları düşünerek, bol bol eziyet etmek bünyeye...
ayrılmış olduğun sevgilini düşünürsün, ya da bir yaprak gibi
geride bıraktığın en son aşkını. bir de gün içinde bir sürü sevgili
ile karşılaşıldığında, zapdedilemez hezeyanlar yaşar yürek. yalnızlar
masası kurup da yalnız olmanın en telaşlı sahnelerini yaşar... acı
verir çiçek alıp veren sevgililer. körükler en derinlerdeki sevdanı...