1. 1.
  sevgilisi olmayanların, bir dernek çatısı altında toplanıp, sevgililer gününe karşı taksim meydanına tek tek yanlız başlarına gidip siyah çelenk bırakmalarıdır.
  1 ... kirmastılı
 2. 2.
  can sıkılmaması gereken durumdur. sevgili her şey değildir. önemli olan sevgiliyi bulmadan da sevgili bulmaktır. kendini seven insan zaten sevgili sahibi demektir.
  1 -1 ... arabaciarabayatasget
 3. 3.
  sevgilisi olmayanların kendilerini avutacak sebepler bulmak için düşünüp duracağı durumdur.
  ... artam
 4. 4.
  sevgililer günü gibi salak bir kavramı bulan bir denyo yüzünden hiçbir gereği yada mantığı olmadığı halde içinde ister istemez bir burukluk hissedecek olan kişidir. birilerinin diğer günlerden daha değişik ve hoş bir gün geçirmeleri için birilerinin üzülmesi gerekmektedir. birlik olup sokaklara dökülen ve suratlarında yapmacık gülümsemeleriyle dolaşan sevgililerin mutluluk kaynağı sevdiği kişinin yanında olmak değil, başkaları gibi yalnız olmamaktır genelde. yoksa aynı çiftler diğer günler birlikteyken sıkılarak etrafa bakınıp telefonlarını kurcalayarak vakit geçirmeye çalışmazlardı. insanları birleştirmeye değil, bölerek ezmeye çalışan bir günün kurbanı olmaktır sevgililer gününe yalnız girmek.
  3 ... tenpura
 5. 5.
  diğer günlerden herhangi bir farkı olmayan, ya da herhangi bir fark teşkil etmeyen durum. sevgililer günü'nü eğer sevgili olarak gördğü kişiye kendisini adadığı günlerden farklı bir gün olarak gören ya da sevgililer günü'nü ticari kaygılarla hazırlanmış bir günden farksız olduğunu bilmeyen bünyelerin gerçekleştirebileceği eylem...
  ... faidelibilgi
 6. 6.
  (bkz: hayatı yanlız geçirmek)
  ... klasnick
 7. 7.
  çok güzeldir.. insanın kendi kendine ayırdığı bir gündür.. isteğe bağlı olarak diğer sap arkadaşlarla türlü hayvanlıklar yapılabilir.
  1 ... chanson de roland
 8. 8.
  sevginin günü olmaz ki, diyen insanın yapmaktan zevk alacağı eylemdir...*
  -1 ... harvester of sorrow
 9. 9.
  sevgiliyle de geçirsen sevgilizde geçirsen değişiklik olmayan gündür. *
  ... ardahan
 10. 10.
  sevgilinle tiyatro oynamaktan daha iyidir dedirten durum...*
  (#1291049)
  ... barutyiyici