bugün

sevgilide bulunan ve hep arka plana itilen olumsuzlukların bir gün gelip bardağı taşırması sonucu ortaya çıkan uzaklaşma durumudur.
ayrılıkla noktalanır.
tadı kaçan bir birlikteliğin ısrarla uzatılması halinde yaşanması olası durum.
iğrenç ikilemlere sürükleyen duygu spazmıdır.elde etmekle alakalı mıdır?muhtemelen öyledir. öyle ise aşk onun peşinden koşmaktır sonucunu önümüze süren bunalımdır.insanı gollum eder.

+onu sevmiyor muyum yoksa.
+yok yok seviyorum.
+yok len seviyesizin teki.
+yo yo aşkım o benim.
+ hadi be bana kız mı yok.
+allah benim belamı versin.
bu duygu kişinin elinde değil sanırım. zaman geçtikçe ortaya çıkan bir duygu olsa gerek. * **
aşkın gözü kör etmesi modundan sıyrılır sıyrılmaz; sevgilinin madalyonunun diğer yüzünü görme yetisine sahip olunmasıyla gerçekleşen hadise.
imkansız olaydır... soğumaya başladığınız anda, o , sevgiliniz olmaktan çıkmıştır aslında...*
sonu muhakkak surette ayrılıktır. allah kurusun, kimsenin başına vermesindir. soğumayla ayrılma arasında kalan zaman aşamasında kişi hayattan da soğur.
o an için ,iki taraftan birisi ayrılmayı istemiyorsa ayrılmak istemeyen tarafı üzen hadisedir. sonrasında ise terkedilmiş kişi anlar ki bahaneden öte birşey değilmiş söylenenler. işte o zaman o da karşı taraftan soğur. *
insanlar bazen bu tip olaylar yaşıyor, ama bu durumda en önemli olan sakin davranmaktır. pire için yorgan yakmak ne kadar doğru olur bilemem ama bence etraflıca düşünmek en güzelidir. çünkü insan bazen kaybettiği aşkını, zaman geçtikten sonra çok arıyor. * *
son olarak tanım; ayrılmak isteyen taraf için saçma ve bir o kadar da anlamsız sebep..
sevişmekten zevk alamamak şeklinde zuhur eder.
sevgilinin ota boka trip yapmasıyla oluşan bir hadise...
"güzel olan sevgili değildir, sevgili olan güzeldir" der tolstoy.

siz onun peşinden aylarca koşarsınız, kafanızda hayaller kurarsınız, rüyalarda hep onu görürsünüz. her şarkı onu akla getirir, baktığınız her yerde onu görürsünüz.
tesadüfler olmaya başlar . bir yere telefon açarsınız iyi günler ben ..... nasıl yardımcı olabilirim der. aa onun isminden dersiniz.

televizyonu açarsınız , iyi akşamlar ben ..... diye başlar haber spikeri.
yolda yürürsünüz sabah , bir kadın pencereden yoldaki kızına bağırmaktadır ............

her yerde o vardır, telefon elinizde bir sağa, bir sola gider. yemeğe oturusunuz elinizdeki kaşıkta bile onu görürsünüz. arkadaşınız size bir şeyler anlatıyordur , siz onu düşünürsünüz.

sonra, mum söner, sabah olur, ne derseniz deyin işte ona, olan olur . kel görünür,

zaten bir ilişki de her zaman , ama her zaman bir taraf daha fazla sevmiştir. her zaman bu vardır .

yoksa ferhat dağı delerken, şirin neden sarayını bırakıp, ferhat a gitmedi.
yada dinsel açıdan anlaşılmasın sakın , hz yusuf u seven , züleyha , her şeyini bırakıp gittiğinde, kocasını, şanını, namusunu hatta , yusuf ona bakmadı.

oysa daha bir kaç gün önce sürekli hayalini kurduğunuz, yanındayken bile özlediğiniz o kişi artık sizin için ağır ağır yok olmaktadır.

sevgiliden soğursunuz , özellikle eğer onu ağda yaparken görürseniz, onu traş olurken görürseniz,
lavaboda öyle kılları bıraktığını . artık yapacak hiçbir şey kalmadı gibi gelir , çünkü artık ne ilk öpücüğün tadı vardır . nede ilk el ele tutuşmanın .
insan çünkü hep daha fazlasını ister , hep daha fazlasını. ve yetmez .

gelelim asıl konuya , sevgiliden soğunulur evet: çünkü , ben onu seviyorum diyen kişi, aslında kendisini seviyodur. aşığım diyen kişi kendisine aşıktır . elbette kendisinden soğumamıştır . o artık onun egosunu tatmin etmiyodur.

insan annesini annesi olduğu için sever , babasını babası olduğu için kardeşini bu böyle gider. bir başkasını seviyorsa , yabancı birisini , aşk vardır. ama o sadece
yine kendisini idare edene kadar .
bir yeti ile sevgili olan insanın her daim yaptığı şey.*
Beatles sevenin beatles sevmeyene karşı hissedeceği kaçınılmaz his.

(bkz: beatles sevmeyen sevgili)
ilişkiye girildikten sonra baş gösteren durumdur. öyle ki yüzünü bile görmek istemezsiniz...
2.aydan sonra kendini gösteren durum.
+ berkut beni artık eskisi gibi sevmiyorsun di mi?
- evet, nerden bildin?
+ oha berkut, biraz çekinseydin bari söylerken...
kasıntı sevgilidir o. tahammül edilmez belli bir yerden sonra. bulunduğu ortamlar kutup etkisi yapar e doğal olarakta karşı tarafın ısı kaybı oluşur.
sadece soğukluktur hissedilen; ama sevgi hala vardır.
*
· sakal çıkması.
· istenmeyen tüyler.
· ağzına köpek sıçmışçasına konuşması.
sevginin bittiği anlamına gelir. insan bu gerçekten kaçmaya çalışır ama bu böyledir. Adına da "soğumak" denir. Ara verilir sonra özlenir tekrar bir araya gelinir tekrar soğunur... (bkz: gider bu)
2 nedeni olan hadisedir.
taraflar kendini iyi tanıtamamıştır.
diğerki ise aldatmadır.
sevgilinizin eski sevgilisini becerdiğinin öğrenilmesidir. becerdiği kızın da çok yakın sınıf arkadaşınız olduğunu öğrendiniz mi tamamdır. inanmayabilirsiniz. bunu yapan melek gibi sevgiliniz midir? size dokunmaya kıyamayan? güvendiğiniz? inandığınız? tanıdığınız? bildiğiniz? sevdiğiniz? öyledir. kendisi de söyler nihayet. sarhoştum der. aklım başımda değildi der. seni seviyorum der. hiç bir şey demezsiniz. sözcükler özgürleşemez. boğazınızda düğüm olur ve hıçkırıklara dönüşür. yine de tek laf etmezsiniz. gözlerinizin dolduğunu görmesin diye çekip giderken sonunda ağlarsınız. sonra o anlar geldikçe içiniz acır. tiksinirsiniz ikisinden de. sabır dersiniz.. hala birine güvenebildiğinize küfrederek.. sabır..
genelde tek sebebi aşırı ilgidir.