bugün

sevgilinin yaptığı davranışlardan dolayı soğuma nedenleridir.
mesela çok şımarması, insanın ağzına bir tane vurası geliyor o an.
ikide bir sorgulaması, neredeydin, kimdi o, vb. gibi.
fazla ilgi veya ilgisizlik de sogutabilir mesela.
aşırı samimiyet.
sevgilinin birçok yalanını yakalamak.
parmak arası terlik kesinlikle parmak arası terlik. hatta mümkünse erkeklere yasaklansın ahanda burdan rica ediyorum..
(bkz: aradığınız nedene şu an ulaşılamıyor)
ilk günlerinin ışıltısı bittikten sonra ilişkiyi canlandıracak bir şeyler bulamamak.
her dediğini yaptırmak istemesi...
"eski sevgilimden neden ayrıldım" gibi bir alt metin taşıyandır.. ben de ...ile ilgili gireyim madem: "balım" hitabı sevgiliden soğutur yeri geldiğinde. kimisi için nasıl da nazenindir o hitap, nasıl da mutlu eder değil mi? öznellik nasıl da belirleyicidir değil mi sözlükçü? senin eski sevgilinden bana ne diyerek bitirmek isterim.
kıyaslamalar,karşılaştırmalar...soğumaktan beter eder.. hal böyle olunca son yakındır.
sevgiliyse istesen de soğuyamadığındır. soğumak zaten aklının ucundan bile geçmemiştir.
parmağını yalayarak kitap sayfalarını çevirmesidir ki iğrenç bir durumdur, hiç müsamaha göstermeden terk edilmelidir sahış...
(bkz: gereksiz tripler)
sürekli eski sevgilisinden bahsetmesi.
her olumsuzluga bahane gösterip zeytınyagı gıbı uste cıkması.
eski sevgilisini yada sevgililerini unutamadığını anlamanızdan kaynaklanır. beklediğiniz ilgiyi yada sevgi sözcüklerini ondan duyamamışsınızdır. bir yanınız git der bir yanınız kalmak için neden arar onun gözlerine bakarken.
aşırı ilgisizlik. özellikle yıllar geçmişse bir ilgisizlik olşmuşsa , her an trip , her an kavga çıkartılıyorsa soğursunuz. bir de değişken ruh hali. kaç yıldır neşeli gördüğünüz kişi artık homur homursa soğursunuz.
herseyi günlük güneşlik sanması.
çoğu zaman sevgilinin soğuk davranmasıdır.
- aşırı kıskançlık

- aşırı ilgisizlik

- "hep haklıyım" tavrı

- anlattıklarının dinlenmediğini farketmek

- her kavgada "bak ayrılırım!" diye göz dağı verme çabası.

- sorumsuzluk

- sevgiliyi bir kafese hapsedip hep orda sıkışıp kalması gerektiğini düşünmesi

- (ve başlı başına bir ayrılık sebebi olarak) saygıyı yok etmesi.

bunların, alttan alma, kavgaların sevgi gösterisi sonucu son bulması gibi şekillerde bir müddet üstü örtülse de illa ki bir yerde patlak vereceği aşikardır. istisnası olduğunu sanmıyorum.
kişiye göre değişebilmekle yani göreceli olmakla beraber;
1- yalan söylemesi
2- sorumsuz olması
3- özensiz davranışlar sergilemesi (giyim, kişisel bakım, hal ve hareket, konuşma...vs)
şevgiliiiim aşşşkııııyym bana şunu alıymışıııın diye konuşmasıdır.soğumakla kalmam gafasında piriketi un iderim valla!
bir türlü düşme potasından kurtulamaması. ah antalyaspor yaktın beni.
(bkz: aseksüel insan)
msn kişisel iletisine "sevgilimi koluma takarım, bebekte üç beş tur atarım ;)" yazması.
soğuk olması.