1. 1.
    beraber olunan şiddet eğilimli sevgili tarafından şiddete maruz kalma durumu.bedeni değil, kalbi acıtır.
    nedenleri;
    -kıskançlık,
    -sevgili tarafından belirlenen kurallara itaatsizlik,
    -aşağılık kompleks,
    -aşırı sinir,
    -aşırı şiddet eğilimi,
    -bozuk psikoloji vs.
    6 ... asiti kaçmış kola
  2. 2.
    derhal önemsiz kişi sviyesine düşürülür. hatta abiye dövdürülür.
    5 ... pilotmont
  3. 3.
    eğer dayak yiyen taraf kadınsa. (bkz: ayrılma sebebi)

eğer dayak yiyen taraf erkekse. (bkz: intihar sebebi)
    12 ... darkwhisper
  4. 4.
    seni hayata bağlayan enginin sana dalgasını çarpmasıdır, dağılır gidersin...
    4 ... akrep
  5. 5.
    elleri kırılsın diye tabir ettiğimiz şahısların kendini bilmez davranışı sonucunda gelişen olaydır
    3 -1 ... enterezan
  6. 6.
    çift iki judocudan oluşuyorsa her gün görülebilecek bir olay. bir gün biri döver, diğer gün diğeri tuş eder.
    1 -1 ... arabaciarabayatasget
  7. 7.
    bunu yapanların var oldugunun bilinmesi kotu olan durum. *
    1 ... heidi
  8. 8.
    güzel memleketimin, güzel insanlarına has bir durumdur. klasik ham, yobaz, cahil insan davranışıdır. başına gelen birey yapabilirse önce sebebini kendine sormalı. çünkü bir yerlerde bir yanlış yapmıştır. aslında hayatta genel olarak insanlar güzel ve müspet olayları sahiplenirler ama menfi bir durum veya olay ile karşılaşıldığında kendine ''nerede hata yaptım'' diye sormak yerine , suçlu arayarak olaydan sıyrılmaya çalışır ama hayat farklı bir zamanda benzer olayı tekrar yaşatır ona, ta ki sorunun özünü bulana kadar.
    ... xsentos
  9. 9.
    kimi erkekler ki bu gruba bende giriyorum, eğer seviyorlarsa asla taviz vermezler, buna şöylede diyebiliriz, ben sevecem, değer verecem, uğruna karakterimden bile taviz verecem, hayatımı sevgilime göre yaşayacam, sevdiğim bana yanlış yapacak, dövmem! kemiklerini kırarım.
    -6 ... cehennem tanrisi
  10. 10.
    olayda odaklanılması gereken mevzu sevgili değil dayak mevzuudur. dayak kimseye yakışmaz. atana dahil. bu şartlar altında hiçbir şekilde yaşanmaması temenni edieln durumdur.
    1 ... bob marley faruk