bugün

Etik, uygunluk, inanç ve roller üzerine olan kavramların ayrışması. Zaten bunlar benzer olmayınca ortaya iki bambaşka olan, hayata apayrı bakan insan çıkıyor haliyle anlaşmazlıkta ilişkinin sonunu getiriyor.
dolmabahçe sarayı'nın oralarda dolaşıyorduk. dedi ki " fatih istanbul'u aldığında bu domabahçe'de kalmıştır değil mi " dedi. ben de yok etap marmara' da kalmış dedim.
benimle dalga mı geçiyon dedi. he dedim ve ayrıldık. üni mezunuydu. hem de güzel sanatlarla ilgili bir bölümden.
Erkek için kadının erkeğe güç olarak-maddi çıkar olarak- baktığını fark etmek. Kadın için de erkeğin kadına cinsel fayda temelinde baktığını fark etmek.

Artık değer görmediğini hissetmek epey süre.

Ama ne olursa olsun sevmek diye bir şey var ki bazen elde olmuyor bile bile lanet birisini de seviyorsunuz ve bundan devam ediyorsunuz.
Bu da en belirleyici sebep işte (bkz: artık sevmemek)
çok para harcaması
feminizmi desteklemesi
Daha iyilerine layık olması.

Tabii ki.
kapıya 100 koli nutella yollamadığı içindir.
Korkağın teki olması, hiçbir şeyi göze almak istemeyip kaçması ayrılırık için yeterli ve geçerli bir sebeptir.
sevgililer gününde sarımsaklı yüksük çorbası için yanımda geğirdiği için.
Seni anlamadığını hissettiğin an ayrılmalısın sana yalnız hissettirecekse birilerinin yanında olmasına gerek yok seninle yaşayacak insan ilk önce seni anlamalı önceliklerine, fikirlerine saygı göstermeli.
demin ayrılık mesajı göndermiş biri olarak sıralıyorum.

1. uzun zamandır "meşgulüm, yoğunum" bahanesini söyleyip durması,
2. sevgi sözcükleri söylememesi,
3. günlerce aramaya tenezzül etmemesi, yine "yoğunum" masalını anlatması,
4. "kafanda kuruyorsun, takıntılısın, saçmalıyorsun" diye klasik ayrılmak isteyen ama götü yemeyen erkek zırvalarını söylemesi.
5. ilişkimizin yıldönümünde uzuuunca sevgimi ifade etmeme rağmen sadece teşekkür etmesi ve bana güzel birkaç kelime etmemesi.

aslında düpedüz sevmiyor olması. seven insanla sevmeyen insanın yaptığı, yapacağı şeyleri hepimiz biliyoruz. kimse aptal değil ve durduk yere kafasında kurmuyor.

beni sevmediğini söylemiş miydim?
Üstte söylenmiş. Bir erkek olarak söylüyorum hanımlar, bir erkek size "kafanda kuruyorsun, yok öyle bir şey" diyorsa vardır öyle bir şey. Hiç şaşmaz. Siktir edin.
açık açık ben ayrılmak istiyorum demek yerine karşısındaki kişiye kendini değersiz hissettirerek ayrılan orospu çocuklarının bizzat kendisi buna sebeptir. sonra da pişman olurlar. aslında kalan o gibi görünür ama sevgilisini canından bezdirdikten sonra terk edilmiş olur.

at gibi giden it gibi döner. o da ayrı bir konu.
Uzak mesafeler. Aslında bir engel olmamalıydı ama bir anda sebebi olabiliyor işte. (Derin bir iç çekme)
başlarda sempatik gelen bazı hal ve tavırların giderek bayağılaşması sıkıcılaşması sonucu ortaya çıkan bıkkınlık.
vurduruyordur...
Sen böyle yüksek lisans hayalleri kuruyorsun da evlenirsek çocuklarımıza kim bakacak demişti daha 20li yaşlarımın başındayken,1 yıllık ilişkimizde. Ufak bir şokun ardından nasıl böyle biriyle zamanımı harcayabildim diye kendime kızarak anında masadan kalktım bir daha görüşmemek üzere. Şimdi dünyanın öbür ucuna doktora yapayım diye benimle gelen; her başarımda ve zorlandığım, yıldığım zamanlarda bana sımsıkı sarılan biriyle evliyim. Çocuk yok *
güncel Önemli Başlıklar