bugün

Ben özelliklerine fazla önem vermem neticede karım olmayacak sadece sevgilim olacak.
(bkz: nefes alsın yeter)
temiz bir diş ve güzel bir koku.
insanı çok üzen kriterlerdir. sağlayamadığı için insanın boynu bükülmekte, burnu akmakta, hızlı bir vereme yakalanılıp, kan tükürüp kızılcık şerbeti içtim denilesi durumdur.
beyaz çorap giymemelidir.temiz olmalıdır.güzel kokmalıdır.
sevgili adaylarının kulaklarına küpe olması gereken kriterlerdir.

-yalan söyleme hiçbir zaman, pembe olmadıkları sürece.
-sevmiyorsan sevgili olmak için kırk takla atma başka amaçlar peşinde koşarken. dışarda onları yapacağın tonla adam var çünkü.
-mükemmel değilsin, mükemmel değilim bunu kafana sok.
-sevgilinim; oyuncağın ya da kuklan değil.
-her zaman yanımda ol, sen varken başka sığınak aramak zorunda bırakma beni.
-düşüncelerimi önemse.
-çıkarsız sev.
-geveze olmasın.
-derdimden halimden anlasın, anlayışlı olsun.
-azıcık kültür sahibi olsun. örn: no woman no cry bunu kadın yok ağlamak yok diye algılayıp yorum yapmasın.
-zeki olmaktan çok akıllı olması önemli. zeki olan insan iyidir ama akıllı olan nerede ne yapacağını bilir, kurnazdır.***
-insanlarla dalga geçmesin, sınıf ayrımcılığı yapmasın.
-ne yaptığını bilsin, farkında olsun. yanlış yollara sapmasın, saptıysa da çıkmasını başarabilsin.
-zengin olmasına gerek yok, ancak çalışkan olsun. kendi ayakları üzerinde durabilsin.
-zırt pırt rahatsız etmesin, tek uğraşınız sevgiliniz değil, ailenizde arkadaşlarınızla zaman da geçirmek istersiniz. müsait misin diye de sorsun.
-benim bile girmeyeceğim romantizm çabalarına girmesin. bazen bir lafı bile yeterlidir.
-o kadar yakışıklı olmasına gerek yok, kendine baksın, düzeli temizliğini yapsın. bir de güzel koksun, ağır erkek parfümleri sıkmasın.

not: bu özellikler varsa 10 yıl çıkarım sonra da evlenirim.
not2: sevgili dediniz ama ben kocaya kaçtım biraz.
sigara kullanmasın
içki içmesin
sakız çiğnemesin
emre aydın dinlemesin, gerekirse cimilli ibo dinlesin ama emre aydın a hayır
mesaj hakkı olmasın.

şimdilik bu kadar.
-halden anlayan
-güncel olayları takip eden
-boş konuşmayan
-metal müzik seven
-kıvırcık saçlı

bu kadar.
Sigarada kullansın, içkide içsin bence. Bunları yapıyorsa para boktur zaten. Gözleri güzel olsun, mesele renk değil güzel baksın be kardeşim. Büyük olsun elleri kaybolsun ellerimde. Sakız çiğnemesin, bacak bacak üstüne atmasın. Erkek adam bacak bacak üzerine ata mı yahu. Çok yanlış bulurum böyle şeyleri.
-okusun bir kere, kültürlü olsun. gerektiği zaman heraklit'ten de hobbes'dan da che'den de konuşabilelim,
-yanımda oldugunda huzurlu olayım. ama kelime anlamıyla uzerınden gecılecek bır huzur degıl, hanı boyle sizi saatlerce hatta günlerce hiçbirşey yapmadan öylece onun yanında kalmaya razı edecek bir huzur
-yagmuru sevsin, ama hadı yagmurda yürüyelim kadar klişe romantizmden uzak dursun.
-böyle kışın kolları sünmüş bol gelen kazak giysin, o haliyle şirin ve çekici görünsün,
-arasıra çocukluk yapsın, şımarsın.(aptal çocuk taklitleri dışında)
-gülsün, mutluluk versin, yoklugunda özletecek kadar sevdirsin,
-anı yaşamayı sevsin, eğlenceli olsun,
-bir espri, replik vs. söylediğimde anında kapsın hatta ben daha söylemeden sadece gözlerine bakınca anlaşabilelim
-bakımlı olsun, giyinmeyi bilsin,
-diksiyon çok önemli. diksiyonu mutlaka düzgün olsun,
-zarif olsun, zırt pırt senı seviyorum demesin. herşeyin bir yeri var azizim.
-vizyon sahibi olsun. çatır çatır her konuyu tartışalım. gerektiğinde sen haksızsın desin,
-biraz zayıf olsun, mümkünse kumral olsun.

böyle biri var mı? elbette yok. çok acı lan.