bugün

Bile isteye yapınca gerçekleşen durum.
Sırf kokusu için boynundan ayrılamazsın severken, hele kokusu seni mest ediyorsa.
Haftalarca sadece o kokuyu duyup başınıza dünyadaki en güzel şey gelmiş gibi gülümsersiniz.
Eğer çok seviyorsanız, o kokuyla birlikte vücudunuz serotonin salgılar ve mutlulukla sarhoş olursunuz.
Ve o gece üstündekini çıkarmadan yüzünde aptalca bir gülümsemeyle, sevgilinin kokusunu içine çeke çeke uyursun. O kokunun hep seninle kalmasını istersin.
Özlediğinizde koklamaktır kıyafetleri.
yeterince sarıldığınızda olan şeydir. her insanın kendine özgü kokusu vardır. tanırsınız unutamazsınız.

ha geçen bir video görmüştüm, 300 tane kuzu bir yönden koşuyorlar, 300 tane de anne koyun var, kuzuların hepsi doğru annesini buluyor nasıl, çünkü hepsinin kokusu farklı, doğunca ilk aldıkları kokuyu asla unutmuyorlar, beynin en ilkel kısımlarının derinliklerine işlemiş çünkü..
Ya şair olun ya beste yapın bu romantikliği burada harcamayın.

Hatta bi siktirolun gidin.
sevgilinizin yanından kalkıp diğerinin yanına gittiğinizde talihsiz sonuçlar doğurabilecek sinme eylemi.
Üste sinen koku da gelip geçer önemli olan onu bilmek ve tanıyabilmektir.
Ne guzel kokudur o. Insan ustundekini yikamak istemez.
Hicbir zaman yaşayamayacağım durum. Çünkü cildim kokuyu kabul etmiyor.
Sevgilim olmadığından degil yani.
Gerçi o da yok ondan da olabilir.
Dünyanın en güzel hislerinden biridir. Çünkü sindiğini fark etmezsiniz yanınızdayken ve gittikten bir süre sonra mini bir esintiye kadar.

Sonra bir anda kokusu gelir ve kucaklayıverir sizi. Boynunuzdan öpüp sımsıkı sarılır.
koku siner, saç telleri kalır. bir süre onlarla yaşarsınız, pasaklı bir pezevenk iseniz bu süre uzayabilir.

ertesi gün duş almakta fayda var yine de. romantizm yapacağım diye kokmanın alemi yok.
Üstünüzü koklayıp durmanıza yol açar ama daha bi özlersiniz sevgiliyi.
sarılmaları sonucunda meydana gelen hadisedir.

(bkz: çok mu iyiyim yoksa çok mu safım)
Sevgili kokusu yoktur olsada sinmez o parfümünün kokusudur.
Derin bir iç çektirir. Sonra birisi yanınızda geçer tam da onun kokusu. Gözleri kapatıp yanında hissedersiniz kendinizi.
Anne kokusuyla yarışır.
sonrası için acı verici.
Sonra uzaklara gider. Dolmusa binersiniz ve kollarinizin arasina kapanir aglarsiniz. Kendisinin farkinda bile olmadan biraktigi o koku sizi paramparca eder. Bir sonraki adim, yazdigi mektupta ellerinin kokusunu ararsiniz. Aslinda beyin kokuyu unutur unutmasina da, biz sonuna kadar deneriz kokuyu canli tutmayi.
Aşkın kalbini paramparça etmeyip yıkmadığı şanslı insan tecrübesi.
sevgilim değil ama son gelenin parfüm kokusu hala yeleğimde. tam makineye atacaktım ki kokuyu aldım, sonra vazgeçip dolaba attım. bir ihtimal belki sonraki gelişine kadar kokusu gitmez.
Allah aşkına nasıl bir koku ki o üzerinize siniyor? edebiyat mi yapiyorsunuz anlamıyorum ki. Benim üstüme kimsenin kokusu sinmedi şimdiye kadar mesela ya da ben anlamıyorum, koku algılama eşiğim düşükse demek ki. Baya ağır bi koku olması lazım üste sinmesi için mesela sevgiliniz terlediyse üstünüzde uyuduysa tamam derim bak. Ama o da pek hoş bi durum değil zannimca. Ya da parfüm kokusudur. Sevgilinin kokusundan kasıt parfüm kokusuysa napayim ben o kokuyu yahu? Terlememis ve dış bir koku etkenine maruz kalmamış kuru ve temiz bir ten temas edenin bünyesinde iz birakcak kadar tesirli olamaz. Yapmayin kardeşim. Sevgili kokusu bi de üste sinmesi ha.

Romantizm kokan durum.
Parfümünün hala dolabında olması var bide.

Edit: ayrıyız.
Basini koydugu yastiga sinmisse daha guzeldir.