1. 1.
  bir kişinin sevgilisinin olmasını tasvip etmeyen aile tipidir. karanlık çağlara gönderilmelidir böyle aileler. hala erkek arkadaşı var diye bir kızı eve hapseden ve ya kız arkadaşı var diye oğluyla tartışmaya giren aileler mevcuttur yazıktır...
  -1 ... glgzli
 2. 2.
  Özellikle lise yıllarında sevgilinin ders çalışmayı olumsuz etkileyeceğini düşünen ailelerin sayısı az değildi. Anne babanın gözünde yakışıklı oğlunun cevherinden etkilenen ve ucuz güzelliğiyle ona vakit kaybettirecek olan kızlar vardır ve ne pahasına olursa olsun aile burada ağırlığını koymalıdır.
  ... jacksparrow
 3. 3.
  çocuklarını yıpratırlar başka bir şey yapmazlar. olan gençlere olur. burdan bu tip ailelere sesleniyorum yavrularınız seviyorsanız aşka saygı bekliyoruz!..

  (bkz: seslenmem hiç bir işe yaramadı)
  (bkz: ayrılık çok acı be sözlük)
  ... rire jaune
 4. 4.
  -daha çok!- görücü usulüyle evlenmiş olan ebeveynlerden oluşan aileler. ya da çocuğunu kaybetme gibi saçma bir korku içinde olan aileler.
  ... finally free
 5. 5.
  çocuklarını hiçkimseye layık görmeyen ailelerdir.
  ... rita repulsa
 6. 6.
  sevgiliniz aradığında homurdanan, dışarı çıkacağınız zaman "yine hede'yle buluşacaksın değil mi? sen artık çok oluyorsun bık bık bık" TARZı konuşan sevimsiz aile tipi. birde çok uyanık olur bunlar, çocuklarının ağzından laf almak için "kızım/oğlum bizimle herşeyi konuşmalısın biz senin aileniz arkanda kaleyiz" şeklinde arkadaş ana bana ayağına yatarlar. aman diyeyim, kanmayın, sevgiliniz olduğunu mal gibi söylemeyin, pişman olursunuz.
  3 ... sosyalpenguen
 7. 7.
  özellikle kızlar için sorun teşkil eden ailelerdir. bunlara göre kızlarının bir erkekle beraber olması imkansızdır, öğrenildiği halde hemen aileler tanışmalı, söz kesmeli, nişan basılmalı, iş resmiyete binmeli, yaza kalmaz düğün yapılmalıdır. aksi halde kıza karşı sokağa çıkma yasağı dahil olmak üzere türlü ambargolar uygulanacaktır.
  biraz irdelediğimizde asıl sebebi kızın mutluluğu, oğlanın dalga geçip geçmemesi falan değil babanın mahalle eşrafı nezdindeki prestiji söz konusudur.
  ... historiadeunamor
 8. 8.
  görücü usulünü benimsemiş ailedir. zannımca sevgi, aşk gibi konular onlar için çok önemli değildir.
  ... rex ares
 9. 9.
  sevgili kelimesinin anlamını yitirmesine bağlayarak olayı incelediğimizde kızını kurda kuşa yem etmek istemeyen ailedir. ama ortada layıkıyla yaşanan bir aşk varsa ''sevgi'' nin tadına varmamış olan ailedir. *
  1 ... pinaa