bugün

hayatta sevgili bulmaktan daha önemli şeyler olduğunun farkında olan feminist kızdır.
zaten sevgilisi olan kızdır * * * .
erkeklerin saçma sapan takıntılarıyla uğraşmak istemeyen kızdır.
(bkz: akıllı kız)
ilişkilerin kendiliğinden gelişmesi gerektiğine ve gerçekliğe inanıyordur belki de zamanını, enerjisini ve dikkatini sevgili bulmaya ayırmayı utanç verici buluyor da olabilir.
kendinden ödün vermeyen kızdır.
akıllı kızdır.
bunlar ikiye ayrılır ;
birincisi,zaten sevgili bulamicam uğraşmayada gerek yok diyen kızdır.
ikincisi,yalnızken mutludur.sevgiliye ihtiyacı yoktur.milyonlarca arkadaşı vardır onlarla mutludur.(ya da kendini öyle avutur).
yılların verdiği tecribe ile sevgilisizliğe alışmış, " artık olan olur olmayandan bana ne.." modundaki gen kız.
orta parmağını bolca kullanan kızdır.
kalbi incitilmiş kızdır. hayatta sevgiliye verilen değerden çok daha fazlasını hakeden insanlar olduğunu tecrübe edinmiştir.afferim kızıdır.
tavlaması çok zevkli olan kızlardandır.
(bkz: kalbi incinen kızın kendine parmaklara adaması)
bana sürekli denk gelen kızsın (bkz: sende biraz gayret göster)
istediği erkekten çıkma teklifi alan. istediği kişiyle çıkabilen tiplerdir. (bkz: Yazarın ta kendisidir)
Çaba göstermek derken? Bazıları gibi mini etek giyip bacak show mu yapalım.

Tanıyan tanıyor efenim, istese söyler. Ya da bazıları gibi cevap bekler.

ilan filan da verelim bari.

Edit: mini eteğine göre değişir efenim. Genelleme yapmadım. Sen kaba giyinmeyi secersen, kötü algılanırsın, o kadar.
(bkz: ben). Gerek yoktur. Kendi sorumlulugunu bile yerine zor getiren bir insan bir baskasinin sorumlulugunu nasil tasisin.lise son sinif ogrenciside olabilir tabii ki.
sevgiliye ihtiyaci yoktur kendi halinde mutludur.
mutsuz olacağını biliyordur, yapamıyordur.
ya da çok kırılgan bir insandır hem kendini hemde başkasını üzmek istemiyordur. ilerisni düşünüyor olabilir. bide yaşar kemal'in bir sözü var;''bir insan birine geç kalır, bir daha da kimse için acele etmez'' diye. öyle şeyler olabilir yani. ama büyük ihtimal üzülüyordur ama sevgilisi olunca daha çok üzüleceğinği de biliyordur. ama tabii bunları kimse kestiremez, olasılıktır.
Bir gün sıcak bir gün soğuk triplerle uğraşamayacak olan kızdır.
direk evlenecek olan kızdır.
kadın olmak hiçbu kadar güzel olmamıştı ve erkeklerin biz seçtik sanması hiç bu kadar keyif vermezdi gerçek olan bilinseydi .
(bkz: doktor kendi haline bırakın dedi)
amsalaklar yüzündendir. eli yüzü düzgün hatta nefes alan her kız çaba harcamadan ilişki yaşayabilir neden uğraşsın ki. oysa bi erkek tüm özellikleri iyiyken bile sırf çekingen olduğundan sap kalabilir. eşitlik bunun neresinde?