bugün

bu, kızların doğasında daha fazla bulunan bir olgudur. onca şey paylaşmışsınızdır, bir tane sevgili yaptığında en mal şekilde bunları unutur ve sizinle ilgilenmemeye başlar. g*tü kalkar mütemadiyen.

daha fenası sevgili bulunca sallamayan erkek arkadas tır.
dostluğunuza güvenerek sallamamazlık eden, aslında sallamamazlık değilde vakit ayıramamazlık eden,dostuysan eğer geçmiş günlerin hatrına "onca zaman dertlerimle uğraştın, ben ağladım sen ağladın, sevgilisizlikten aylarca kudurdun, hakkındır bütün vaktini onunla geçirmek" denilmesi gereken, kızılmaması gereken kişi.
genelde bu ikili ilişkide erkek zaten hafiften de değil yani, baya baya kesiktir kiza, vurgundur ama yıllarca sürebilecek bir arkadaslığı seviyorum hulen seni diyerek bok edebilirim korkusuyla yıllarca susan erkeği oynamaya razıdır. hep temkilidir, ama yine bedeviyi oynamadan da geri duramaz.

- aloo, semih, ay çok içim daralıyor. napsan kiii akşam, sinemaya mı gitsek.
- merve sen misin? sesin çok kötü geliyor, kötü bir şey yok di mi?(tamamen götünü yiyim ayağı)
- ay yok be, sadece daralıyorum, neyse ararım ben seni yine. mesajlaşırız.
- tmm, iyi bak kendine olur mu? hadi optum görüşürüz (sktir yalanci, iyi bakmış kendine)

ertesi gün..

- alo merve naber, nasılsın, görüşelim mi akşam dertleşiriz, moraller nasıl, hayat nasıl gidiyor( böyle devam)
- ay n'olsun yaa, içim daralıyor şu günlerde. aslında gezip tozmaz istiyorum ama neyse...
- aaa, bişeye mi canın sıkıldı, buluşalım istersen.
- ay yok, ne bilim, kal geldi işte, oluyor böyle arada bir.
- tmm, neyse ama bak söz ver iyi bakican kendine (ohaa, bu ne lan, resmen tükettin kendini)

ertesi gün..

- alo, merve naver (deli çocuk, tikyyim ayağında)
- aaa semih sen misin? ( ya kim olacaadı) dün birisiyle tanıştım, ayy sana kesin anlatmalıyım, bir ara görüşelim, neyse kapatmam lazım.
- tmm, iyi bak kendine olur mu? (iç ses;hamissikm ya, bu ne ya)
- bayyyy

ertesi gün...

merve'nin telefon acı acı çalar, arayan yine semih'tir. açan olmaz...

3 ay sonra...

- alıaaa, semih navber, ya çok içim daralıyor, napsak kiii akşam sinemaya mı gitsek.
- merve sen misin? sesin çok kötü geliyor, kötü bir şey yok di mi?(haydaaa dön başa)
sevgili bulunca sallamayan kız arkadaş,
ne sanarsın sen kendini.
bugünün yarınıda var,
hatırlasana geçmişi.

gerçek dostunu yarıda bırakma.
kim çeker sanıyorsun nazını,
afran tafran sökmez ona.

çabuk dönesin özüne.
eninde sonunda sende bilirsinki,
geleceksin kumquat'ın sözüne.
(bkz: sevgili bulunca sallamayan kiz) * *
dostluğundan şüphe edilmesi gereken kızdır.
sevgilisi tarafından terkedilip teselli maksatlı yanınıza geldiğinde,bir buket çiçek edası ile arkadan kavuşturduğunuz avuçlarınız arasında tutuğunuz meşe odununu törensel bir yavaşlık ile ortaya çıkarmanız, hem olayın teatral yönü hem de enstantanenin yıllarca hafızalarda yer etmesi açısından faideli olacaktır.
gayet normaldir, kimseyi sasirtmamalidir. kizlar dogalari geregi hemcinsleriyle bile arkadas olamazken, erkeklerle arkadas olmalarini beklemek sacmaliktir.
canı saolsun arkadaş kişisidir .
daha da fenası: sevgiliyi arkadaşın bulmasıdır.

- nil naber? ya tanıdığın bi kız var mı bana göre?
+ bilmiyorum ki..
- hadi ya bak lütfen ama.. onca yıllık arkadaşına bi kıyak geç.
+ iyi bakarım, hatırlat ama.
- çok iyisin. (A)
sevgili bulunur ...

+ salih naber?
+ salih?
+ orda mısın?
+ pışşt.
(uzun süren sessizlik.)
- ha, içerdeydim(yalana bak) noldu?
+ hiiç, kızı bulunca selamı sabahı kestin.
- ne kesicem be? işim var hadi yürü git..
+ sperm israfıymışsın..
salih şu anda çevrimdışı.
keser döner sap döner gün gelir hesap döner...umarım bir gün hiç bir şekilde ihtiyacı olmaz, o kapının tekrar yüzüne açılağını mı sanıyor ? arkadaşlık, dostluk harcayan asıl kendini harcar, bunu en acı şekilde öğrenmesini temenni ederim.
arkadaş mı?
- ooo nurten hanim sevgili yaptin kendine, hic bizi sallamiyosun artik.

+ mahmut' cugum geri zekalim benim senle sevgili olduk ya biz..

- haaa.. lan! o zaman, muharrem benim neyim oluyo?

+ o kahveden okey arkadasin ya mahmut..

- hasiktir ya..

+ noldu?

- lan ben de sana niye kahveye gelmedin diyecektim...

+ ha bastaki o hallerin ondandi yani...

- ya sen dun gece bi de muharrem' in hallerini gorseydin..

+ salak seni..

- sus sus farkindayim.
yaşadığı her kavgada gelip muhabbet etmek ister.
götü kalkmış sevgili meraklısı kızdır.
arkadaş kelimesini kullanırken iki kez düşündüren kızdır efendim.
satıcının önünde giden kız modelidir. hemen konuşmalar resmileşmeye başlar, hatta görüşmemeye, konuşmamaya kadar gidebilir.
aslında sallar ama bu salladığı şeyler bahanedir.
neyi sorusunu akla getiren söylem.
sevgilisi yokken ya da sevgilisinden ayrıldığında gelip yine omzunuzda ağlayacaktır. çıkarcıdır bu kişi, ne ilişkisi ne arkadaşlığı yürür. Kimseye tam bir değer vermez, hayatındaki kişiler öylesine gelip geçicidir. Bir de hesap sorar beni hiç çağırmıyorsunuz diye, ee be kızım gel dedik kaç kere "ayhh sefgilimle bulusceaaz yha" demedin mi? Bir de bunun atılan mesajlara dahi cevap vermeyip, görmedim ayağına yatanları vardır ki Allah uzak tutsun onları. 5 bin sms bitiren sevdicekiyle, telefonla bütünleşmiş hatun bir de mesaj görmemişmiş.