bugün

özellikle şöhret sahibi insanların, bir gece reina'dan çıkarken gazetecilerin:

-efendim! aysun hanım'dan yeni ayrıldınız? şimdi aranız nasıl? görüşüyor musunuz hala?

sorusuna;

* elbette arkadaşlar görüşüyoruz tabi ki sonuçta medeni insanlarız. ''severek ayrıldık''

cevabını vermeleri medeni insan kriterlerinin ilk basamağını oluşturur.
koruyamadığınız sevgiyi kaybettiğinizi kabullenemediğiniz zaman yaptığınız açıklamadır. kendiniz bile inanmazsınız ama acıdan kaçmanın en güzel yollarından biridir. oysa bitmiştir sevgi. yoksa neden ayrılık olsun ki severken?
gerçekten severek ayrılmak diye birşey vardır. nedeni ise çok basit nefret'e çok yakın olan sevgi duygusunun kutsallığını korumak.
(bkz: kimi kandiriyorsun)
Duygularim diyorki evet severek ayrilanabilir ama mantigim hayir olmaz boyle birsey. sevgi herseyin ustesinden gelebilir vs vs...gercek olan ayrilik oyle veya boyle. Acisi su an icin sabit durmakta
(bkz: yalan söylüyorsun)
(bkz: biz bu işi severek yapıyoruz)
(bkz: ayrılmak bizden sorulur)
(bkz: sen severek ayrıldın dana)
cok ama cok mantiksiz bir cümledir.
ya gel sen bunu benim külahıma anlat. ikiniz de seviyodunuz; ama ayrıldınız, öyle mi? alnını karışlarım adamın. ulan karşındakinde en ufak bi sevgi hissettiysen ayrılmasına neden izin verdin? silah mı doğrulttular kafana? mal mısın?
ama kimi?.. başakalarını severek ayrılmışlarsa isabet olan eylemdir.
ayrılırken de sevgi ile ilgili şeyler hissedilir... artık hiç bir şey hissetmediğin zamana gelinceye kadar aşk ya da sevgi bitmemiştir; tek taraflı da olur bu zaten ayrılık paylaşılmaz... ve hatta büyük sevgileri güçlendirir ayrılık; değerini anlatır ve artırır... attila ilhan' ın da dediği gibi

ayrılık da sevdaya dahil ...

Gecenin ırmağında yüzüyor zambaklar yaseminler unutulmuş
Tedirgin gülümser
Çünkü ayrılık da sevdaya dahil çünkü ayrılanlar hala sevgili
Hiç bir anı tek başına yaşayamazlar
Her an ötekisiyle birlikte herşey onunla ilgili
Telaşlı karanlıkta yumuşak yarasalar
Gittikçe genişliyen yakılmış ot kokusu
Yıldızlar inanılmıyacak bir irilikte
Yansımalar tutmuş bütün sahili
Çünkü ayrılmanın da vahşi bir tadı var
Öyle vahşi bir tad ki dayanılır gibi değil
Çünkü ayrılıklar da sevdaya dahil
Çünkü ayrılanlar hala sevgili...
bu yüzden üzülmüyorum ve bunun bile tadını çıkarıyorum ...ayrılık.
şiddetli geçimsizlik ceryan etmişse, gün aşırı kavgalar yaşanmaktaysa olası durumdur, hatta en hayırlısıdır!