bugün

sevginin içinde fesat barındırmayan ,yöneldiği kişiye yanlış anlamlar yüklemeye eğilimi olmayan bir duygu olduğu varsayılırsa yanlış bir önermedir...kıskançlık en nihayetinde içinde fesat barındıran bir duygudur,sevmekle doğrudan bir ilintisi sözkonusu olamaz...seven insan en fazla sakınır...
eger dozunda yapılırsa dogru bir eylemdir, ama abartılıp boku cıkarıldıgı taktirde güvensizligi beraberinde getirerek büyük problemler yaratabilir.
bunaltmadan yapılması gereken eylemdir. kıskanmassan sevmiyor olursun, kıskanırsan maço ilan edilirsin. zor zanaattır kıskanmak.
kıskançlık insanın kişiliğiyle ilgilidir. kesinlikle sevmekle kıskançlık doğru orantı değildir. kızların çoğunda "ay bak ne kadar kıskanıooo demek ki çok seviooo" die aptal bi mantık vardır. ancak bu kadar kıskançlık karşısında düşünülmesi gereken şey çocuğun sevgisinden çok psikopatlığıdır. kıskançlık bi dereceye kadar normal olsa da, fazlası insanın kişiliğindeki zayıflığı yansıtır. kendine güvenmeyen insan kıskanır. çünkü karşısındakini kaybetmekten korktuğu için onu herkesten uzak tutmaya, rakiplerini elemeye çalışır. ama kendisine güvenen, sevgisinde bazı şeyleri sindirmiş insan kıskanmaz. (bkz: sevgilisi olmayan kızı kıskanan erkek)
-seven insan kiskanir
-ABi iLLA SEVEN Mi OLMASI LAZIM?
-VALLA ÖLE DERLER
-BENCE EiGTH DE KISKANIR NiNE DA.SINIRLAMAMAK LAZIM
-AMA, AĞZINA BiBER SÜRÜCEM ARTIK
seven insanı bilemem ama güvenmeyen insan kıskanır dedirten, güvenmediğini örtbas etmeye çalışan kişilerin sözü.
sevmekle sahip olmayi ayni sey zanneden zihniyetin savundugu söz.
kıskançlık değil de çevredeki karşı cinslere olan güvensizlikten dolayı partneri birazda sıkarak uyarmaktır bu.
kıskanmak sahiplenme duygusunun getirdiği bişeydir,sahiplenmek için de sevmek çok sevmek gerekir.doğal olarak seven insan kıskanır.
"peki kıskanan insan sever mi" sorusuna sebep.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.