1. 11.
  seven insan güvenir. kıskançlıksa güvensizlik göstergesidir; ya eşine ya da kendine!...
  ... matasyonlu
 2. 12.
  --spoiler--
  lavuğun biri sokakta eşine laf atsa ben eşime güveniyorum yaaa mı diceksin?
  --spoiler--

  bu örnekte sözü edilen duygu kıskançlık değil; koruma içgüdüsüdür. bunlar farklı tepkilerdir. laf atma denilen olay tacizin yani cinsel amaçlı saldırının en hafif düzeyidir. laf atana gösterdiğiniz tepkiyse bu saldırıya karşı takındığınız (doğal) bir tutumdur. oysa kıskançlıkta balkonda oturdu diye karısını hastanelik etmek bile var!...
  ... matasyonlu
 3. 13.
  uzun ilişkide evden biraz gitse de kafamı dinleyim ne bok yerse yesin deniyor.
  ... ebu fesat
 4. 14.
  Kıskanmayan gavatların, "ben sevgilime güveniyorum yeaaa" diyerek geçiştirmeye çalıştığı realite. Domuzlar sizi.
  ... gethere
 5. 15.
  Kısmen Doğrudur.
  Fakat abartmadan bu duyguyu, bu topraklar içinde yaşamak namümkün.
  Ağzı iyi laf yapanların, kelimelerle süslenmiş cümleleri sevgi diye satarken, özünde sevgiyi gerçek manada yaşamadan, kıskançlığı ne denli dozunda tutabilir!
  Sevgi ayaklar altına düşmüş, kıskançlık adı altında eziyet peydah olmuş biz hâlâ
  " seven insan kıskanır" diye kendimizi avutur olmuşuz! Pehh.

  Ne demiş Sezen abla;
  " Lale devri çocuklarıyız biz, zamanımız geçmiş.
  Aşk şarabından kim bilir en son hangi şanslı içmiş?..."
  4 -1 ... zeki muren baligi
 6. 16.
  Bakın bu yalan uydurma öğrenilmiş durumlardan kıskançlık sevmeye dahil zannediyoruz bize böyle öğretilmiş ama bu bir yemek menüsü değil ilişkiye başlarken paket halinde kendimize bunu yüklemiyelim ben ömrüm boyunca kıskançlığın iyi bir şeyler getirdiğini görmedim şükür böyle bir duyguya sahip değilim.
  ... bimarlaversene
 7. 17.
  Aksine. Kıskançlık güvensizliktir. Güven duymadığınız veya size güven duymayan insanları hayatınızda bulundurmayın.
  1 ... miskinello
 8. 18.
  Gençler düzgün kız alın gözünüz arkada kalmasın. Alıyorlar şıllık kevaşeleri ondan sonra onu giyme bunu giyme, neredesin görüntülü arayayım seni, ulan o yaştan sonraki bir kızı değiştiremezsin anla artık. Hatta aldığınız kız sosyal medya bile kullanmamalı, baya baya kabileden falan olmalı. Öbür türlülerinin büyük çoğunluğu suya koyunca baloncuk çıkartıyor. Babana bile güvenmeyeceksin diyen adamlar elin kızına güveniyor, şaşıp kalıyorum arkadaş. Bunun dışında en temizi aslında liseden bulmak, çünkü lisede aynı sınıfta okuduğun kızın geçmişini bilirsin, huyunu suyunu bilirsin, en iyisi gerçekten de liseden bulmak. Ah geçti bizden tabi, zamanında akıl veren olmadığı için, ne bok yiyeceğim bilmiyorum açıkçası.
  ... binaryyildirim
 9. 19.
  doğru,seven insan kıskanır ama seven insan haddini de bilir eğer bu kıskançlık karşısındakini kısıtlama boyutuna geldiyse sen kıskançlık değil hadsizlik yapıyorsundur.
  2 ... skyangelss
 10. 20.
  olabilir ama bunu hastalık derecesine getirmeye gerek yok. hatta kıskanmaya gerek yok. sevdiğim kişi adam olsun otursun oturduğu yerde. ben niye kıskanıyorum ki. yani bu neyi değiştirecek. zaten fingirdemeye müsait biriyse benim kıskanmam mı olayı değiştirecek. kaldıki böyle birinin bir vukuatını yakalayayım direk üstünü çizerim. isterse aldatsın beni kimle olduğuda hiç önemli değil ardından zerre üzülmem. ne kaybettim ki yani ben Allah'ın lütfu derya deniz elbet daha iyisini karşıma çıkarır.
  1 ... solo resital