bugün

evet kıskanır arkadaşım.
kimse benim olana yan gözle bakamaz.

keserim. bu yaptığıma da "sen bana güvenmiyorsun" diyen kadın siktirsin gitsin.

evet, güvenmiyorum. beşer şaşar arkadaş.
sosyal medya falan filan zaten her şeyi bitiren bir durumdur.
yok benim özelim var, yok instagramıma bakamazsın, yok twitterıma giremezsin.
bunu diyen insanın net sakladığı şeyler vardır. her iki taraf da şifreler de dahil her boklarını bilmeli arkadaşım.
yoksa ben neden sevmek gibi bir riske gireyim ki.

bir kere güveneyim dedim, ancak ahmaklar iki kere aynı hatayı yapar.
Ben sevmesem de kıskanıyorum hoşlanmam yeter ama ben deliyim benim gibi olmayın siz. Bı de kıskandığım zaman oturup ağlarım çünkü kendimle zorum var Tıpkı elinden oyuncağı alınmış bir çocuk gibi, keşke bazı insanlar onları dolaba kapatma isteğimi kabul etse.
Aşık olan insanlar için bir gerçekliktir. Her seven kıskanır elbette.
gereksiz dolduruş.
bir de domuzlar eşini kıskanmazmış diye de cilalıyorlar.
sanki koyunlar, inekler, eşekler, atlar eşini kıskanıyor.
2 tane koç bütün sürüyü sıradan geçiriyor. hiç bi koyun da dönüp aga napıyon sen demiyor.
gene o iki koçtan biri diğerini kıskanmıyor.

kıskançlık, kıskançlık olmaya başladığı anda hastalıktır.
ufak tefek serzenişlerde bulunmak vs normal de. daha ilerisi anormal.
hele bir de lan kıskanmazsam domuzlar gibi olurum diye düşünmek ayrı bir sorun.

ha domuz sevmem. tipi denişik hayvanın. domuz kumbarasına da karşıyım.
Saçma bulduğum modası geçmiş bir klişe. Erkeğin kadını kendi istediği hale sokabilmek amacıyla egosunu besleyen, aptal kadınlarınsa boş romantik hayallerini süsleyen gereksizlik.

Kıskanç erkeklere tahammül kalmadı.
Bizim köyde de bi çocuk vardı, böyle sevdiğini falan kıskanıyordu.
Sonra siktiler çocuğu.
seven insan güvenir. kıskançlıksa güvensizlik göstergesidir; ya eşine ya da kendine!...
--spoiler--
lavuğun biri sokakta eşine laf atsa ben eşime güveniyorum yaaa mı diceksin?
--spoiler--

bu örnekte sözü edilen duygu kıskançlık değil; koruma içgüdüsüdür. bunlar farklı tepkilerdir. laf atma denilen olay tacizin yani cinsel amaçlı saldırının en hafif düzeyidir. laf atana gösterdiğiniz tepkiyse bu saldırıya karşı takındığınız (doğal) bir tutumdur. oysa kıskançlıkta balkonda oturdu diye karısını hastanelik etmek bile var!...
Kıskanmayan gavatların, "ben sevgilime güveniyorum yeaaa" diyerek geçiştirmeye çalıştığı realite. Domuzlar sizi.
Kısmen Doğrudur.
Fakat abartmadan bu duyguyu, bu topraklar içinde yaşamak namümkün.
Ağzı iyi laf yapanların, kelimelerle süslenmiş cümleleri sevgi diye satarken, özünde sevgiyi gerçek manada yaşamadan, kıskançlığı ne denli dozunda tutabilir!
Sevgi ayaklar altına düşmüş, kıskançlık adı altında eziyet peydah olmuş biz hâlâ
" seven insan kıskanır" diye kendimizi avutur olmuşuz! Pehh.

Ne demiş Sezen abla;
" Lale devri çocuklarıyız biz, zamanımız geçmiş.
Aşk şarabından kim bilir en son hangi şanslı içmiş?..."
Bakın bu yalan uydurma öğrenilmiş durumlardan kıskançlık sevmeye dahil zannediyoruz bize böyle öğretilmiş ama bu bir yemek menüsü değil ilişkiye başlarken paket halinde kendimize bunu yüklemiyelim ben ömrüm boyunca kıskançlığın iyi bir şeyler getirdiğini görmedim şükür böyle bir duyguya sahip değilim.
Saçma bir söz. insan sevdiğini hiç kıskanır mı? Kıskanmaz. Evet.