1. .
  güzel bir bbc belgeseli. eksikleri var, ancak genel olarak bakıldığında oldukça iyi. yedi bölümden oluşmaktadır.

  blues tabanlı rock'ı anlatan "the birth of rock"
  art rock'ı anlatan "white light, white heat"*
  punk'ı anlatan "blank generation"
  heavy metal'i anlatan "never say die"*
  stadyum rock'ı anlatan "we are the champions"*
  alternatif rock'ı anlatan "left of the dial"
  indie'yi anlatan "what the world is waiting for"

  ntv geçen yaz bir gün gösterip ertesi gün göstermeyerek, geç yayınlayarak bazense erken başlatarak, izleyiciyi delirtse de bu belgeseli yayınlamıştır.
  -1 ... mosquito queen
 2. .
  ntv'nin verdiği en sağlam belgeseldir. rock ve metal hiç bu kadar güzel anlatılmamıştı herhalde dedirtir. hemen internetten indirilme işlemine girişilmiştir bile. isteyene link verilir. şimdi versem sanırsam hayvanlık olurdur.
  ... sebarstian
 3. .
  bir yandan güzel ama bir yandan da sıçmış olan bbc belgeseli... lan rock müzikten bahsediyorsunuz ama elvis'ten bahsetmiyorsunuz, böyle bir saçmalık olabilir mi diye sormamak elde değil... olm elvis lan, nasıl olmaz... rock diyorsuzun bir de bana, bırrak ya boşversene...

  the beatles'ın da sadece adı geçiyor arada bir... the beatles'dan da bahsedilmedi, the velvet underground'dan saatlerce bahsetmesini biliyosunuz anasını satayım...

  blues diyorsunuz jimi hendrix yok... nasıl blues hacı bu..? psyhedelic diyorsunuz the doors yok, jim morrison'ın adı bile geçmiyor... çok üzücü... lsd'den bahsediyorsun, lan lsd'yi jim morrison icat etti insafsızlar... laaaannn!!

  lan her şeyi geçtim, bak her şeyi geçtim... lan led zeppelin'den sadece 1 dakka falan bahsetti ya, yok böyle bir şey... koskoca belgeselde led zeppelin'den 1-2 dakka bahsediyorlar ya, inanılır gibi değil... nirvana, r.e.m., oasis bunlardan yarım saat bahsediyorsunuz, kötü gruplar demiyorum ama led zeppelin, the beatles, elvis presley değiller di mi?.. lan o varlıklar olmasa rock olmazdı vicdansız herifler... oasis direk the beatles'ın özentisi zaten...

  ağlayacam lan burada, yazık be!.. tüüü, suratına sıçayım sizin gibi rakçıların...
  2 ... the man who saves the world
 4. .
  bu kadar özendikten sonra insan daha iyi birşeyler yapar lan dedirten rock tarihi belgeseli . çok önemli gruplardan çok bahsedip daha vasat gruplardan dakikalarca bahseden belgesel . güzel ama daha iyisi yapılabilir .
  ... saturdaynight
 5. .
  ntv'nin arada bir boşluk doldurmak için yayınladığı, muazzam belgesel serisi. never say die'da priest'in mahkeme görüntüleri falan bile var.
  ... kewell the wizard of oz
 6. .
  izlemeyenin kesinlikle eksik kalacağı bilgiler ile donatılmış bbc belgeseli. 2 sene önce ntv bu belgeseli gece 2 gibi önümüze şans eseri koymuş bizlerde afiyet ile yemişizdir.

  eksikleri bir hayli fazladır her müzik belgeselinde olduğu gibi! en önemli eksiği bir part'ın sadece 45 dakika olmasıdır. değinecek bir çok şey olduğunu düşünürsek 45'er dakikaya koskoca rock tarihinin canı yetmez.

  velhasıl öyle ya da böyle genede kıyıda köşede kalmış bilgileri ile bizleri sevindirmişlerdir. en azından distortion'un the who tarafından yapıldığı gibi bi bilgiye ulaşmakta sevindirmiştir.
  ... sebarstian