bugün

insanın sevdiğini kaybetmesi, dişini kaybetmesi kadar ilginçtir. Acısını o an yaşar, yokluğunu ömür boyu...

alıntı.
sadece ölümle değil başka türlü küskünlükler vs. durumlarla da gerçekleşebilendir. o zaman keşke gerçekten ölseydi diye düşünülebilir.
sevdiğini kaybeden için acı bir durumdur. ama unutmasın sevdiğini kaybetmişse ( ölüm hariç) o zaten hiç onun olmamıştır ki.
ölüm gibiiiii.
garip bir durumdur.

öldü dediklerinde pek umursamamıştım. ortamı bozmamak için üzgün olmadığımı pek belli etmedim. ama en sevdiğim insan oydu. anlayamamıştım. sonra yokluğunu hissedince. yanımda olsaydı şimdi keşke yanımda olsa dediğim anlarda fark ettim ki çok üzgünüm.
--spoiler--
Seni yitirmedim, kaybettim.
Cep saatimi yitirdim, seni kaybettim.
Gökyüzünün herhangi bir yerinde
herhangi bir gökyüzünde
kaybettim seni.

Kim kimi buldu ömründe?
Herkes başka bir günü düşündü.
Şöyle ya da böyle
ömründe olmayan dünü düşündü.

Yeryüzünde hemen şurda
kaybettim seni.
Telaşla, korkuda kaybettim.
Hüzünde, coşkuda kaybettim.
'Mutluluktan ölebilirim' dedin, kaybettim.

Kim kimi tanıdı ömründe?
Herkes başka bir durumu düşündü.
Şöyle ya da böyle
ömründe olmayan umudu düşündü.

Kaybolan ne varsa onlarda, onlarla
geçen günlerden birinde, geçmişte
kaybettim işte, zaman sustu.
Zifiri karanlık bir mağarada
ürkek bir yosun ışıdı, kayboldu.
--spoiler--

süreyya berfe.
"Bugün seninle uyumaya geldim, şişko" deyip gecenin mezar başında geçirilmeye çalışılmasına sebep olabilir.
insani kahreden duygu.hele küçücük çocukların babalarını kaybetmesi, mezar taşlarını okşaması.kelimeler kifayetsiz bazı durumlar için.
(bkz: hhiç kazanamamakk)
-sonra sevdiğimi kaybettim aq. hayır dünyanın en büyük derdi benimki değil tabiki.ama kaybetmek zorundaydım ben.çünkü yarrak gibi bi hayatım var ve ona söyleyemediğim şeyler.offff amk ne saçma.neden onunla tanıştım bilmiyorum.yarak gibi hayatımda amaç birisi olursa bişeyler değişir sandım.ama bişey değişmiyor bende.yıllardır aynı günü yaşıyprum.
bunun fiilen kaybetmesi var, manevi olarak kaybetmesi var.

fiilen kaybetmeyi allah kimsenin başına vermesin.

ötekini ise hepimiz yaşamışızdır. sanki şu sıralar yine yaşıyorum gibi.
ancak sonu ne olur bilemesem de canı sağolsun.