bugün

aşık olunup sevilen kişiye direk söylemektense bunu belli etme yollarıdır.
mesela çok kişinin olduğu bir ortamda o kişiye abartılı ve diğerlerinin de farkedebileceği şekilde ilgi göstermek.
abi dediğin zaman lütfen bana abi deme diyen kişinin yüz ifadesi belli etmeye yeter.
sevilen kişiye sarılmak, onu öpmek, saçını okşamak, gerekirse camının altında gece yarısı gidip serenat yapmak. bunlar en masum olanları. ama sevilen kişiye değer vermeyip, onu köpek yerine koymak da var. *
"onun göz bebeklerine bakarak , tebessüm ederek , bırakın dönsün dünya benim dünyam sensin bakışlarıyla , saçlarına elinizi atıp okşayarak , yanağına , dudağına , alnına , minnacık bir öpücük kondurup onu sevdiğini söylemek".
dirsekle hafifçe dürtmek.
bıkmadan saatlerce gözünün içine bakmak,kıyamet kopsa onunlaysa umru bile olmamaktır.
sen ne kadar götünü yırtarsan yırt, ne kadar belli edersen et, belli ettiğin sevgi karşıdakinin anladığı kadardır.. Kimi zaman bir bakış, kimi zaman bi dokunuş, kimi zaman minicik masumcuk bi öpücük yeter de artar sevgini anlatmaya.. tabi tekrar ediyorum, anlayana... * *
manidar sözler ve dik bakışlar yeterlidir aslında. erkeklerin çok sık kullandığı bir yöntem de kıza annelerini anlatmaktır.
denenmemesi gereken yöntemlerdir. karşıdaki insan "ben neymişim yahu" diyerek kendini dev aynasında görür. sonradan başkalarından ağzının payını alsa da, sizin gözünüzde sıfırdır artık. kısaca; sevdiğini belli etme yöntemleri, ilişkiyi uçuruma götürebilecek yöntemlerdir.
erkekler için belirgin davranışlardır. bir erkek sevdiğini bariz şekilde belli eder. fakat kızların yöntemlerini anlamak güçtür. bir gün bakar. bir gün bakmaz. bir gün en yakın arkadaşınıza sizi sorar. diğer gün bulunduğunuz ortamdan çeker gider. arkadaşım seviyorsan delikanlı gibi arkasında dur. niye kıvırıyorsun. yoksa kıvırmak mı en belirgin davranışları diye düşündürürler adamı.*
eğer bir erkekseniz hiçbir zaman sadece uzaktan bakış ve kesişlerinizle sevginizi ifade edemezsiniz...aksine abazan muamelesi görebilirsiniz...
en iyi yol konuşmaktır ama sadece içinizden geçenleri kendinize biraz cesaret yükleyerek dile getirmek...
ilkokulda kafamızı sıraya koyar kıza odun gibi iç geçirerek bakardık. (bkz: mallık başa bela)
saçını çekmek en iyi yöntemdir.az mı kız kaldırılmıştır bu yöntemle.*
yanaklarını sıkmak, orasını burasını cimciklemek,tokat atmak ve ısırmak.* *
küçükken yakartop oynarken kimden hoşlanılıyorsa onu vurmaya çalışmak.*
eskiden mektup yazılırmış. sevdiğini belli etmenin en güzel şeklidir.
SaÇmalarsin karşısında.
sadece bakışlar yeterlidir. klişe kaçacak ama eğer bakışları doğru yorumlar yada yorumlatırsanız her şeyi anlayabilirsiniz. test edildi kanıtlandı.
oyunda yancısı olmak.
Hoşlanılan kızın eşyalarına koku salgilamak.
Nickini mause ile okşamak.
Koca kız oldun artık şirineciğim. Şirin baba deme bana artık ekrem de.