bugün

vurduran erkektir. net.
günümüzde öyle bir erkek bulunmamaktadir kim nasıl yazarsa yazsın kim ne derse desin bunun doğru olmadığını herkes gayet iyi biliyor bazı kadınların erkeklere olan güveninin kırılması onları ümitlendirip sonradan yüz üstü bırakmak ve en büyük nedeni ise onları aldatmaktir lütfen birbirimizi kandirmayalim.
Sevilesi. Kaldı mı böylesi ? Varsa alırım bir dal.
adamın hasıdır fakat ilişki hiç bir zaman dengede olmaz bir taraf her zaman daha çok sever daha çok fedakarlık yapar, o yüzden eninde sonunda üzülecek olan erkekdir.
Adam gibi adamdır. Kıymetimizi bilemediler...
Acısı vurunca görür
Tespit gerektirmeyen yazar.
Yoktur lakin sevdiğinden başkasına bakmayan erkeğin sevdiği kız kim bilir kimlere bakıyordur bu adamda haliyle sap yaşamicak gerçi ben hala sap yaşıyorum neyse beni geç ne diyodum yoktur net..
bu devirde tutmaz. günümüz ilişki arz talep ilişkisinde kendisine yer bulamaz.
(bkz: ne olacağıdı)
eli arttıralım.. yıllar geçmiştir ama gözleri hala onu arar, şimdi ne yaptığını ve nasıl göründüğünü kestirmeye çalışır ve imkan olsaydı bir gün onu gördüğünde, karşısındaki kadını, kendi içerisinde yaptığı yolculukla büyüleyeceğinden emindir..

ama kim içindir bu hisler? hakkeden kişiye.. bitmiş de olsa, yanında da olsa, kalbinden sökmek istemeyeceğin bir tek kadın hakkeder, böyle sadakat gösterilerini...

öyle erkek yoktur şu bu.... tıraş bunlar..

sen ilişkide ikinci günden sınır çizmeye kalk; yarım porsiyon zekanla, senin yaşından çok ilişki görmüş geçirmiş adama boş boş akıl oyunları yap, ota b.ka tartışmaktan çekinme, altı üstü ufak bir münakaşada değersiz bir round alacağım diye adamı gerip, sonra da roma imparatoru gibi zafer pozu at, ikinci gün terk edil; sonra öyle bir erkek yok.. var da sana yok..

hasb el kader adam sana değer verecek kadar seni az tanısın, evlen, ilk günler çiçekler gelsin, kahvaltılar hazırlansın, doğum günlerin kutlansın, tatillere gidilsin... adamın kuru bir sevgililer gününde, bir doğum gününde, hediye de değil, düzgün bir yemek hazırlama, adam mızmızlanınca "e sen de yapmasaydın, ben mi dedim sana" diye kendinden nefret ettir, ondan sonra "vay bu adam eskiden ne romantikti... herşey elde edene kadarmış".. o adam ondan sonra, yalnızca "acaba her ilişkide böyle mi" diye mukayese etmek için dahi, senden başka herkesi inceler..

ilişki cesaret işidir, tutku işidir.. sen gidip hayatındaki erkekle olan bütün ilişkini, gerizekalı arkadaşların ve akrabalarından aldığın ucuz akıllar üzerinden kurgularsan, o adam gider, gözü başkasını görsün görmesin, seni görmez..

bunlar işin sadece duygusal taraflarından küçük bir kesit.. aslında, raconları bozulmasın diye başka konularda başka şeyleri de söylemekten imtina eden arkadaşlar olduğunu da tahmin etmek zor değil.. biz, bize ihtiyaç duyan kadın istiyoruz, seven, saygı duyan, bizi kaybetmekten çekinen kadın istiyoruz ve gözümüz o zaman bir tek onları görüyor... kadın erkek eşitliğini evin toplam gelirinde, konfor standartlarında, tek taraflı jestlerde unutup, ağız ağıza kavga ederken hatırlayan üçüncü kuşak feministler bizi hangi özellikleriyle büyülüyor ki, gözlerimiz onlardan başkasını görmesin, veya kaybettiğimizde çok değil 2 saat sonra arkadaşlarla dışarı çıkmıyor olalım.. birini, bir başkasından ayırıp değerli kılan ne var ki..
Öyle bir erkek yokttur.
günümüz erkeği değildir! net.
zaten olması gereken diye tebriğe gerek yok mu yoksa, sonuna kadar tebrik edilmesi gereken erkek mi diye tartışmak bir tarafa; diyelim ki bunun sonunda mutsuz olacak, hayal kırıklığına uğrayacak olsa bile, daha sonraları, gününde birinde, gönül işlerinde bu tarz bir duruş sergilediği için ilahi adalet tarafından, sevdiği bir kadınla evleneceğini düşündüğüm erkektir. sonuçta birini çok sevdin, severken de başka kimseye bakmadın, ama sonu gelmedi türlü sebeplerden ve bitti. sonrasında bir daha başka bir kadını, aynı heyecanla sevemeyeceksin diye bir garanti mi var hayatta. hayır tabii ki.
4s kuralina kurban gidecektir.
aldatılacak veya terk edilecek erkektir. şimdiden kendini hazırlamalı o güne.
Benim o kişi. Sevdiğim kızdan başkasına bakmıyorum. Bakasımda gelmiyor.
tokat yiycektir ya da evlencektir. genelde tokat yer. ben tokat yiyenlerden oldum, hiç bir kıza kör kütük aşık olmam artık sizde olmayın.
Yoktur...
Ben varım diyen erkeğe de zaten bakan kimse yoktur...
Sevgilimdir. Yani öyle olmasını umuyorum. Zira kendisi doktor olduğundan mıdır nedir hastalar sürekli iletişim kurmaya özel görüşmeye çalışıyorlar. Bi defasına ben yanındayken kızın birinin dişini çekiyordu ki sevgilim bana aşkım burda kal işim bitine kadar dedi diye kadının yapmadığı dengoluk kalmadı. Naz niyaz ay bağırmalar hakaretler demediğini bırakmadı sizn nası hekimsiniz ağrıdan öldümler çocuk iyi sabretti sonra ne mi oldu, bir gün sonra sevgilimin numarasını istemiş asistanlar vermemiş. Bak gene aklıma geldi ne yosmalar var. Neyse hele bi yapsın diyip konuyu bağlıyorum.
Esenòla.

(Gerçi duzenli olarak degistiriyorum ama)
(#39262570)
ne kadar güzel anlatmış dostum.
sevdiğinden başka hiç bir erkeğe bakmayan kadının sevgilisi olan erkektir.
Doğru bir davranışta bulunan erkektir. Helal olsun denir kısaca.
saftirik bir oğlancağızdır.
Sadakatli ne güzel bir erkektir o. Bazıları diğer türlü davranmayı ‘erkeklik’ olarak tanımlıyor. Hani şu ‘erkek adam aldatır’ zırvalığı. Kardeşim seviyorsan, karakterin düzgünse ve basit bir insan değilsen gözün başkasını görmez.