bugün

anlayamadığım çaba. sevdiğin kişiyse, hemen hemen bütün özelliklerini çok sevdiğin için sevmişsindir, ya da olduğu gibi kabul ederek sevmeyi oğrenmişsindir. hem sevip, hem kişiliğini değiştirme çabası içinde olmak, çelişkinin dibine vurmak gibi geliyor bana.
gereksiz ve boşuna davranış, her bireyin karakteri bellidir. Zaten hiç kimseyi olmadığı birine dönüştüremezsiniz. o insanı değiştirmeye çalışmak onu mutsuzluğa itmek demektir. Seviyorum dediğiniz kişiyi o haliyle sevmediniz mi. Sonradan neden değiştirmeye çalışasınız. Ne kadar denerseniz deneyin, boşa kürek çekmek gibi bir şey.
ya niye birlikte oldugunuz kisiyi degistirmeye çalisiyosunuz amk modifiye araba mi bu? birakin nasilsa oyle kalsin begenmiyosaniz ayrilin olsun bitsin.
Kadınlar buna yatkın erkekler değil. Kadın değişir erkek asla. Boş uğraş.
Bencil insan isteğidir.

insanları olduğu gibi kabul edin, daha mutlu olursunuz.
o insan senin malın mı? sen onu seviyorsun diye o senin istediğin kabın şeklini almak zorunda mı? sıvı mı lan bu sevıyosan sev beğenmıyosan siktir git. oh rahatladım sözlük.
dişleri tam denk gelmeyen iki dişli çarkı hizaya sokmak gibi bence. kıra döke belki uygun çentikler oluşturup, denk getirebilirsiniz. ben her seferinde taze kurabiye gibi parçalıyorum ikisini de. zahmete değmez.
hayatta hiç kimseyi o istemediği sürece değiştiremezsin.

beyhude bir çaba.
sevilen kişinin iyiliğini düşündüğü için değiştirme amacındaysa doğru bir çabadır. ama kendi beğenileri doğrultusunda sevdiği kişinin karakterine veya dış görünüşüne müdahale ediyorsa zaten gerçek manada sevmiyordur. böyle insanlar için değişmeyin.
Beyhude işler.
Tüm amını çarkını siktiğimin kavgaları şunlar bunlar bu sebepten çıkıyor.
Zaman her insanı değiştirir zaten.
iyiye güzele olumluya değişmeli aklı olan insan.
Ve sevdiğinizi olduğu gibi her haliyle kabul edin.
Bence tabi...
Iyiligi dusunmek diye bir sey yok cikar onu aklindan. Yon verilmez kimsenin hayatina, verilnemeli.
Ahmaklıktır. Aymazlıktır.
Benden bir tane daha olsun isteyen bencil karakter davranışıdır.