bugün

uzun süren uğraşlar sonunda bir türlü aradığı çocuğu bulamayan kızlara annelerin öğüdüdür. komiktir ama gerçektir.
boşa geçen yılların başlangıç lafıdır. erkeği kızı yoktur. böyle yapacağına bekarlığın tadını çıkarırsın, gün gelince sevmek bir yana aşık olduğun insanla mutluluğun tadını doyumsuzca yaşarsın.
(bkz: kör tuttuğunu öper)
sabahın körü bugün bir arkadaşın sözlükte var dediği başlık. ve birden sol frame geldi ilginç. buna serendipity denmez de ne denir.

slogan laftır. ama boştur içi. hele denemişseniz. sizi seveni seversiniz ama
sanar mısınız bu yeter. yetmez. bu yüzden hiç gerek yok bu işlere.

ben beni seven benim de seveceğim birini isterim. her şey karşılıklı. beni çeksin diye birini aramıyorum hayat boyu. o da mutlu olmalı en azından benim kadar. ve de ben sevmeliyim deli gibi. bu aşk olmalı formalite değil.

yok bu zamanda aşk yok derlerse aşk göç etmedi bizim buralardan tatile çıktı, nasıl olsa dönecek. onun vatanı kalbimdir. kalbimde aşkın e hali.
o olsa olsa sevmek değil, kadere boyun egmek olur.

gönül laf mı dinler..
olur mu lan öyle şey? dir. sevdiğini bulamıyorsan bekleyeceksindir o.
üstad ismail yk "benim beğendiğim beni beğenmez, beni beğeneni ben beğenmem" der, buradan hareketle sizi beğeneni beğenmek zorunda olmadığınız gerçeği bir tokat gibi suratınıza çarpar. o yüzden razı olmayın efendim. mücadeleye devam.
elindeki ile yetin yok başka birisi lafının acı şekildeki söylemi.
belli bir yaştan sonra benimsenmesi gereken görüştür.
(bkz: bulduğunu sevemiyosan sevdiğini bulacaksın)
(bkz: tuttuğunu öpmek)
(bkz: Kimi yanında arıyorsan Önce içinde bulacaksın)
umudunu kesmiş ve belki de mecbur kalmış insanlar için söz konusu olabilecek durumdur. kaldı ki sevgi konusunda umudun yitirilmesi de zordur. insan beklemeye alışmıştır ve hep "ya bulursam " düşüncesi kafasını karıştırır. bu da bulduğunu sevebilme konusunda negatif bir etkendir.
(bkz: aramaya inanmak)
(bkz: bulamamak)
(bkz: yetinmek)
(bkz: sevdim sevilmedim seveni sevemedim)
muhtemelen bulduğundan nefret etmenle son bulucak olan eylem.
güncel Önemli Başlıklar