1. 1.
  burnundan soluduğun anda gözlerinden şimşekler çaktığında sevdiceğinini yüzüne baktığında bir çift mavi göze aldanmak gülünce gamzeler açan yanaklarına bakınca içinin erimesi durumudur.
  5 -1 ... sessizamaderinden
 2. 2.
  Pazar sabahı olmuş uyku bitmiştir, ancak sevdiceğin hala mışıl mışıl uyumaktadır, uyandırmaz hatta kıpırdamazsın, iki saat boyunca nefesini içine çeker mest olursun.
  4 ... jenga
 3. 3.
  ayrılmak isteyip de ayrılamama sebebidir.çünkü, sevdiğin bir insandır ve kırmak,üzmek istemezsin ama a$k yoktur artık ve bunun kar$ı tarafa söylenmesi adeta bir i$kencedir.. o yüzdendir ki, a$ık olmadığın biriyle ili$ki ya$arsın.. (bkz: ben bunu gördüm)
  6 ... night auditor
 4. 4.
  sevdiğini pamuklara sarmak istemek, yüzünün birazcık bile asıldığını görmeye dayanamamak.
  7 ... nihan
 5. 5.
  gerçekten seven her insanın yaptığı eylem.
  6 ... ninjatirtil
 6. 6.
  seni kandırsada , o sana kıysada ; belki ona degil ama kendi temiz hislerine duydugun saygı yuzunden yaptıgın eylemdir.
  7 -1 ... gabriel gray
 7. 7.
  bakmasına kıyamamaktır. öyle bi bakar ki, öyle şeyler anlatır ki gözleriyle bi tuhaf olur insan, kıyamazsınız içinizden anlatamadım şimdi. *
  6 ... kasgarli tost
 8. 8.
  kızdınız diyelim, ağzınız açılır, ama gözleriniz gözleriyle buluştuğunda, çakmak çakmak bakan iki fener söndürür içinizdeki alevi. o yanınızda değilse aklınıza gelir, azarlama kararı alsanızda o gelince yine geçer, bu böyle sürüp gider. kısır bir döngüdür. taa ki evlenene ve ya ayrılana kadar.
  5 ... borcu
 9. 9.
  sen kıyamazsın; o sana kıyar hatta; o seni kıyar..
  demek ki neymiş; seven kıyamaz..
  sevmeyen kıyar...
  3 ... no tengo lugar
 10. 10.
  uzaktaki sevgili deli gibi özlenmesine rağmen çok yorgun olduğu görüldüğü için tüm özleminizi bir kenara bırakıp "hadi uyu" demektir.**
  7 ... benbunlarikimseyeanlatmadim