1. 1.
    anlayamadığım çaba. sevdiğin kişiyse, hemen hemen bütün özelliklerini çok sevdiğin için sevmişsindir, ya da olduğu gibi kabul ederek sevmeyi oğrenmişsindir. hem sevip, hem kişiliğini değiştirme çabası içinde olmak, çelişkinin dibine vurmak gibi geliyor bana.
    15 -1 ... en asaletli duygularin adami
  2. 2.
    Değişmekten kasıt burnunu beğenmedim estetik yaptıralım yada hadi göğsüne silikon taktıralım gibi ise yanlış bir çabadır. Ama sevdiğin kişi seni çok seviyor ve kötü alışkanlıkları var diyelim. Bunu değiştirmeye çalışmak hem o insana hem de size yarar sağlayacaktır. Sürekli alkol kullanan bir insana bıraktırmaya çalışma sebebiniz tabiki de onun sağlığı içindir. Bunda bir yanlışlık yoktur. Ve o kişi de çıkıp olduğum gibi sevmedin diyemez. Sonuçta karşındakini önemsiyorsun, yanlışını onu düşündüğün için değiştirmeye çalışıyorsun. Aslında bir diğer sebebi de ilişkiyi kurtarmak istemektir. Alkolden örnek vermiştim ya hadi evlendiler çocukları oldu. Her gece içip içip gelen bir ebeveyn hoş olabilir mi? Ya da yalan söyleyen bir kişiyi seviyorsunuz değiştiremezseniz ileride bu yalanlar size ve ona daha kötü şeyler yaşatmaz mı?
    3 ... jinx qwer
  3. 3.
    gereksiz ve boşuna davranış, her bireyin karakteri bellidir. Zaten hiç kimseyi olmadığı birine dönüştüremezsiniz. o insanı değiştirmeye çalışmak onu mutsuzluğa itmek demektir. Seviyorum dediğiniz kişiyi o haliyle sevmediniz mi. Sonradan neden değiştirmeye çalışasınız. Ne kadar denerseniz deneyin, boşa kürek çekmek gibi bir şey.
    9 ... nera
  4. 3.
    salakların yaptığı şeydir.
    1 -1 ... kardan adam yapan panda
  5. 4.
    ya niye birlikte oldugunuz kisiyi degistirmeye çalisiyosunuz amk modifiye araba mi bu? birakin nasilsa oyle kalsin begenmiyosaniz ayrilin olsun bitsin.
    1 ... asiya polat
  6. 5.
    Kadınlar buna yatkın erkekler değil. Kadın değişir erkek asla. Boş uğraş.
    2 ... joyce
  7. 6.
    Sevdiğiniz insan değişir diye korkarsınız, çünkü onu öyle sevmişsinizdir.
    ... wobbly
  8. 7.
    Bencil insan isteğidir.

insanları olduğu gibi kabul edin, daha mutlu olursunuz.
    1 ... virvirvir
  9. 8.
    o insan senin malın mı? sen onu seviyorsun diye o senin istediğin kabın şeklini almak zorunda mı? sıvı mı lan bu sevıyosan sev beğenmıyosan siktir git. oh rahatladım sözlük.
    1 ... birfernweh
  10. 9.
    dişleri tam denk gelmeyen iki dişli çarkı hizaya sokmak gibi bence. kıra döke belki uygun çentikler oluşturup, denk getirebilirsiniz. ben her seferinde taze kurabiye gibi parçalıyorum ikisini de. zahmete değmez.
    2 ... corbadaksinekkanadi