bugün

Ünlü ingiliz rock grubu Pink Floyd'un en etkileyici parçalarından birisidir.
1972 yılında Pink Floyd'un Pompeii'de verdiği konseri esnasında da dillendirmiş şeklinin video klibi de mevcuttur. Bu şarkı dinlerken alır götürür, 10 dakikanın aslında ne kadar kısa bir süre olduğunu kanıtlar.
şuan fenalardayım, fenalara iten şarkı.
kelimelerle anlatılamayacak güzellikte olan pink floyd şahaseri. girişi, aradaki ritim tonları. her şeyiyle müziğe ait ne varsa size en yalın haliyle yansıtır. üzerine echoes dinlenirse etkisi ikiye katlanır.
mürettebatı galeyana getirebilecek bir ingilizce emir.
pink floyd'un en derin şarkılarından sadece biridir..
drum vocal aşmıştır.
bir klibi var ki sübliminal mesajın hamuha gomush!
"...whether the sun will fall in the evening
will he remember the lesson of giving?..."

"...akşam güneşin alçalıp alçalmayacağına dair
anımsayacak mı adam boyun eğişten aldığı dersi?..."
on numara beş yıldız pink floyd şarkısıdır. içinde doğu ezgileri barındırır ama bunu dinlerken 2 kez şantiyede simav depremi maruz kaldığımdan mıdır bilmem her açtığımda ürpetti oluşturuyor bende, sanki deprem olacak gibi hissediyorum.
vahşi bir pink floyd şarkısı.
ummagumma'daki konser versiyonu, a saucerful of secrets'teki stüdyo versiyonundan kat kat daha güzeldir.

nick mason'un ataklarında kafa yapma oranı çok yüksektir.
bu emri veren kaptana direkt dalıp görevden alaşağı etmek lazımdır.
bunun pompeii videosunda, nick'in atağı biterken, davula son vuruşunu yaptığı anda, karşınıza aniden rick wright çıkar ve "reiisss!" dedirtir. ve reis gibi çalar. evet, reis denince aklıma rick geliyor... huzur içinde yat...
Bir yerde okumuştum ve umarım gerçek bilgidir. Bütün grup üyelerinin olduğu (syd barrett ve david gilmour'un da olduğu yani) tek şarkı buymuş.

Edit: doğru bilgi.
gerçek tadını almak için esrar içip dinlenmesi gereken pink floyd eseri, şaheseri hatta, eser yetersiz kalır.
bir daha yaratılması mümkün olmayacak başyapıt.

bana göre en iyi versiyonu "live in pompeii" dedir.
bağrıma bastığım şarkı. bizim topraklardan çıkıp gelmiş gibi.
Pink Floyd’un mistik şarkısı. Alkollüyken dinlenirse lsd etkisi yapabilir.
pink floyd'un psychedelic şarkısıdır, ayrıca alkollüyken dinlenirse lsd etkisi yapmaz. lsd etkisi yapan ise alkolü içtiğinde insanı farklı triplere sokan aciz beyindir.
güncel Önemli Başlıklar