bugün

(bkz: the sound of silence)
hint destanı badavat-gita'yla ilgili hatırlayamadığım bir şeydi.krişnanın iç sesi gibi bişey olabilir.
gece dersten kaçmışsınızdır. ayrılık kapınızdadır. elini uzatsa sizi kapıp götürecek gibidir. gölü izlemeye gidersiniz. karşı şehrin tüm ışıkları sarar gözlerinizi. etrafta ufak bir ses bile yoktur. fakat tek duyulan ses ağustos böceklerinin cırıltısı ve akabinde gölden esen rüzgarın uğultusudur. işte bu sessizliğin sesidir.
kulak çınlaması.
kulakları sağır edecek kadar yüksektir duymayı bilene. ne kadar rahatsız etsede dinlemek gerekir sabırla. çünkü, sessizliğin sesi aslında kendi sesimizdir.
birçok duygusal şiirde, şarkıda, yazıda geçen; herkesin kullandığı fakat ne anlam ifade ettiğini tam olarak anlamadığı söz öbeğidir.
bir blavatsky kitabıdır. tam metni...

http://www.theosociety.org/pasadena/voice/voice1.htm
(bkz: vampircik sözlük) *
sinus dalgasi seklinde yayilan sestir.
ertem şener'in fenerbahçe-arsenal karşılaşmasının son dakikalarında duygusal bir ses tonuyda dile getirdiği cümle.

(bkz: kadıköy'de sessizliğin sesini duyabilirsiniz sayın seyirciler)
bazen duyulmayan bir çığlık.
bazen bir nefes alımı.
bazen huzur, bazen huzursuzluk.
Bu sesi biliyorum, ürkütücü.
bazen herkesin sustuğunu sanarsınız. hatta kalabalıktan bazıları bir yerlerde kız doğdu der. ama siz hep oğlan doğduğunu düşünürsünüz. aslında o an kimse susmamıştır. herkes içinden konuşmaya devam eder ama o kadar korkaklardır ki kimse sesini yükseltemez. işte o anda konuşan tek kişi vardır ve evet sizin de içinizden söylediğiniz gibi sessizlik. sessizliğin sesi yeni gelin gibi derinden gelir, cılız, vakumlu poşet gibi.
her insanın yaşaması gereken bir andır. özellikle ay ışığı altında kemikleri titreten bir mutluluk sarar insanın etrafını.
hayatın müziğidir. hayat sürekli aynı müziği çalıp durur.
(bkz: Doğa)
siir gibi dinlemesini biliyorsan.
onuncu nesil yazar nicki kıvamında bir isim. fakat değil. bir gün olabilir böyle birisi.
Sanat'tir dinlemesini bilene...
kulak uğuldamasıdır o.
çok hoştur. dinlediğin aslında kendi dinginliğinin sesidir.
Kendi sesimizdir ,ruhunun söylediğini dinlemekle egonu yavaş yavaş yola koymaya sebeptir .
geceleri herkes uyuduktan sonra duyduğum ve hafif televizyon cızırtısını andıran huzur veren ses. uyumamda yardımcıdır.
istanbul'da sokak hayvanlarına yardım eden bir dernek.
Kulağıma "seni seviyorum eşşek" diye fısıldar.