bugün

içindeki sesleri susturmak isterken konuşmayı unutan ve dolayısıyla fazla konuşmayan, kendi halinde yaşayan, mutsuz gibi görünen, ağzı var dili yok diye tabir edilen insanlardır. Kendilerini açık etmeyi pek fazla sevmeyen ve konuşmaktan daha çok düşünmeyi tercih ederler.
sözlükte çok konuşur. kendikendine burada eğlenir. burada bile kendikendine... (bkz: aferinspritee)
çevrenin patolojik etkisini minimuma indirmeyi amaçlayan insanlar kümesini kapsar.
her zaman çevredeki kişilerin en çok bunlardan korkacaksın sözlerine şahit olursunuz, sizi tanımayan insanlar başarılı olduğunuz zaman şaşırırlar, nasıl olur falan.
sessiz insanların durup durup birden çok sert patladığı algısı var toplumumuzda. entylere bakınca da anlaşılıyor.

sessiz, sakin biri bir kere kendisinden beklenmedik bir iş yapsa tüm millet ''bah gördün mü ben bunda bişey var demiştim sessiz olandan korkacan hacı yere bakan yürek yakan'' diye adamın tepesine biner demediğini bırakmaz ancak arsız, geveze biri bundan bin kat beter her gün ayrı vukuat yapsa da hiç kimsenin gözüne batmaz.

ne önyargılı, yavşak bi toplumuz..
Detaycı ve hayalperest olmasından mütevellit mütemadiyen kafasının içinde fadime’nin düğünü vardır.
Akrabalar arasında asosyal, ergen olarak arkadaşlar arasında ezik, iğrenç olarak tanımlanır. Aslında öyle değildir. Kimse bir şey bilmiyor.
başta aaa bundan iyi arkadaş olur diye düşünülse de aslında olmaz. çoğu zaman bu kişiler kindar oluyor, her şeyi içine atıp kin tutuyorlar sonra ani patlamalar yaşıyorlar.
Kendi kabuğuna çekilmiş insan da olabilir,illaki bir nedeni vardir dedigim bir insan.
genel olarak; asıl böylelerinden korkacaksın denmesinin sebebi; ifade biçimini yansıtmamalarıdır. yani doğru bir şekilde konuşup, ama ters teperse, o insan hakkında karaktersizmiş meğer falan denir. ama başlıkta ki gibi , baştan beri sessiz ve sonradan zararı dokunduysa, sinsi denir doğal olarak. onun için ifade biçimi, ifade çok önemlidir. çünkü kimse sizin ne düşündüğünüzü bilemez, hiçbir bir şey yansıttırmadan. yani, sessiz olmanın , her zaman için kötü olmadığını bende biliyorum aslında ama, ifadesiz bir biçimde olursanız, haklıyken haksız duruma düşebilirsiniz.
Nedense gözüme havalı gelen insandır.
Asıl korkulması gereken insanlar onlardır.
sırf kendi boş beleş sohbetlerine, dedikodulrına katılmadığı için sessiz, konuşmayan insan damgası yerler. bende çok duydum bu cümleyi aslında yazmayı, konuşmayı, öğrendiğimi paylaşmayı severm fakat bu tip insanlarla değil. canımlı cicimli de olamıyorum herkesle bu yüzden bir de soğuk damgası yiyorum ohh
hem ben nerden biliyim senin halanının komşusunun kuzeninin yeni eve niye taşındığını, böyle saçma bi konuya ne diyecem be en iyisi sus geç
Genelde sevmedigim insan tipidir. Bazilari sinsidir. Ama var boyle sessiz iki uc arkadasim. Cok severim kendilerini.

Onyargili yaklasmamak lazim iclerinden cok iyi dostlar cikabiliyor.
Bazı insanlarla enerjisi tutmayan insandır. Ortak konu bulunsa susmaz.
boş konuşmayı sevmiyordur. herkes öyle olsa keşke.
Insan yerine konmamistir ve konmayacagini dusunur..
Nasıl konuşmadan duruyor acaba dediğim, kafayı yerim ben ya. Bir de soru sorunca cevap vermeyen modeli vardır çıldırtır.
Sessizliğini giderecek sohbet ikizini bulduğunda susturulamayan insandır.
Misafirlikte sessizleşen vardır bir de.
göz göze konuşulacak insan türüdür. hülasa; onu da kaçırmıyorsa tabii ki.
'Çok sessiz birisin niye hiç konuşmuyorsun' gibi laflardan bıkmış insandır.
kendini ifade edemeyecek kadar sessiz ise iyiye gitmeyen durum fakat günümüzde dikkat ediyorum ön planda olmayan her şeye atlamayan sürekli espri yapmayan şebeklik yapmayan bilmediği konularda fikir beyan etmeyen (bunun neresi anormal anlamıyorum) insanlara sessiz insan deniyor bence bu oldukça yanlış bir yargı sonuçta kimse boş beleş konuşmak zorunda değil.
Susmasını bilen insandır. Sükut en güçlü iletişimdir. ayrıca stephen hawking amcanın dediği gibi '' sessiz insanlar coşkulu akla sahiptir.''
kafa sikmeyen insan değildir. bir insanın kendini ifade edememesi neden övülecek bir şey olsun. ya beyler bakın dalganıza.