bugün

vega nın isminin nam yaptığı, şuan ismi biliniyorsa bu şarkısına bağlandığı harika eser.
türkçe en iyi şarkılardandır net.
biraz sev sakinleştir sevdiğinim ben işte
boşver sev sakinleşir, sevgilin serzenişte, serzenişte...
siz, 2000'lerin; ben ise, 40'larımın başını yaşıyordum.

selbest galerici bir arkadaşımla ankara'ya gitmiş idik. bekar bir seyahatti. ancak sadık insanlar olarak, bekarlığın keyfini belli sınırlarda çıkaracaktık.

saklıkent vardı. hala var mıdır bilmem. oraya gitmiştik. nefis bir yerdi, vega da nefisti.

bu sabah galeriye giderken çaldı bu parça. eskilere götürdü beni. ankara bile daha güzeldi eskiden. ki ankara ne kadar güzel olabilir değil mi?

uzattım. bu harikulade şarkıyı birlikte dinleyelim mi balım?

https://www.youtube.com/watch?v=1mZjVJrIeDA
Kıpır kıpır ama bir o kadar da insanın içini acıtan vega şarkısı. Hanım ablamız önce yara aldığından sonra ise yaralanan değil öldüren olduğundan bahsedince boş ver be ne gerekti bu itirafa diyorum, öldürdüysen vardır bir sebebi hem yaralanmadıysan bile çizilmiştir bir yerlerin yoksa neden öldüresin diyorum. Kimi teselli ediyorum şarkıyı dinlerken belli değil. Sen yine de sil ablacım savaş boyalarını, olmaz ki öyle.
nakaratına doyum olmayan, bana çok değişik çok yoğun duygular yaşatan dünyanın en güzel şarkısı.
yıllar da geçse, defalarca dinletme özelliğini yitirmeyen vega şarkısı.
"biraz sev sakinleştir, sevdiğinim ben işte"
Ben bu şarkıda "enişte" diyor zannediyordum senelerce. Bir insan şarkıda neden eniştesine seslenir diye bile düşünmüştüm.
vega’ yı sevdiren şarkı.
yıllar sonra (geçtiğimiz yaz) canlı dinlemenin keyfi muhteşemdi.
biraz sev sakinleştir sevdiğinim ben işte dediği kısımda uzaklara daldıran şarkı.
güncel Önemli Başlıklar