1. 1.
  birçok üniversitenin fizik bölümünde okutulan mekaniği* ayrı elektriği* ayrı dert olan kitap. asıl adı "mühendislik ve fen için fizik" olan kitap otu çöpü integralle çözmesinden dolayı insanı bıktırır. yazarı için:

  (bkz: raymond a serway)
  1 ... cnkt
 2. 2.
  yaklaşık 1550 sayfa ve 3 cilttir. birinci cildinde mekanik, mekanik dalgalar ve termodinamik konuları, ikinci cildinde elektrik ve manyetizma, ışık ve optik konuları son cildinde modern fizik konuları yer alır. fizikçiler için olmazsa olmaz bir kitaptır.
  ... zekzen
 3. 3.
  fizik bölümünde okumayan insanların da fizik dersinde okutulan akıllara zarar kitap.
  ... gregor incegor
 4. 4.
  calculus gibi köte kaçabilecek bir dersin kitabıdır.
  2 -1 ... schizofrenne
 5. 5.
  suna benzer bir soru vardı kitapta:

  bir kovboy agac dalında atını cagırıp beklemeye koyulmustur. atı tam dalın altından geçerken bu kovboy ata atlamak istemektedir. acep nasıl etse de, neyi hesaplasa da yere çakılmasa.
  3 ... summoning
 6. 6.
  özellikle türkçe fizik okutan üniversitelerin tercihidir.
  ... strategy
 7. 7.
  korsan kitaba karşı kampanya başlatmış ve korsandan ucuza satılmakta olan kitap. güzel bi fizik kitabı sorsalar sadece bunu okuduğum için değil iyi olduğu için bunun ismini verirdim ancak bu sadece bu fizik kitabını okuduğum gerçeğini değiştirmezdi.
  1 ... forerunner
 8. 8.
  aslında serway-beichner fizik'tir. ama nedense beichner'i kimse adam yerine koymamaktadır. bu yüzden beichner depresyona girip sonrasında da intihar etmiştir. yaptığınızı beğendiniz mi ? mutlusunuzdur umarım.
  5 ... solid_snake
 9. 9.
  daha iyisi halliday resnick walker vardı birde. kitabın ismi Fundamentals of Physics'dir ama halliday diye söylenir kısaca. fizik 1'i ilk kez alanlar kitapla iç içe olurlar. ancak 3. alıştan sonra farkedilirki derslere katılmaları yeter. sorular kolaydır.
  ... pluto the planet
 10. 10.
  bir fen lisesi klasiği.

  bir diğer için: (bkz: nasuh ülker kimya)
  ... david brent